לקראת הבחירות, התקשורת האמריקאית עוסקת בדמיון בין טראמפ ונתניהו

כלי תקשורת מובילים השוו את דרכי ההתמודדות של מנהיגי ארה"ב וישראל עם החשדות לשחיתות, ואף טענו כי הנשיא מתערב בבחירות לטובת רה"מ. הסיקור הנרחב מדאיג את הארגונים הפרו-ישראליים, שחוששים מפגיעה ביחסי המדינות לטווח הארוך

אמיר תיבון
אמיר תיבון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר תיבון
אמיר תיבון

בשבועות האחרונים פרסמו כלי תקשורת מובילים בארה"ב כתבות שהשוו בין הנשיא דונלד טראמפ לראש הממשלה בנימין נתניהו, ובהן התמקדו בדרכי ההתמודדות של שני המנהיגים עם חקירות השחיתות נגדם. עד העת האחרונה, פורסמו כתבות מסוג זה כמעט אך ורק בכלי תקשורת של הקהילה היהודית בארה"ב, אולם ברקע מערכת הבחירות בישראל, ההשוואה בין טראמפ לנתניהו הגיעה לכלי תקשורת כלל-ארציים באמריקה, שאליהם נחשפים עשרות מיליונים.

הסיקור התקשורתי הזה מעורר דאגה בקרב הארגונים הפרו-ישראליים בארה"ב, המעוניינים לשמר תמיכה דו-מפלגתית בישראל. טראמפ הוא דמות שנואה בקרב תומכי המפלגה הדמוקרטית, והחשש בארגונים הוא שההשוואה בינו לבין נתניהו, שהופכת נפוצה יותר ויותר, תפגע במעמד ישראל בקרב הקהל הזה. לכך מתלווים בימים האחרונים גם דיווחים על הטענות שטראמפ מסייע לנתניהו במערכת הבחירות - שחוזקו עם הצהרתו על הריבונות בגולן. בבית הלבן מכחישים באופן רשמי כל התערבות לטובת הליכוד, וביום שישי לפנות בוקר הכחיש זאת גם טראמפ ואמר: "אני לא יודע על זה בכלל. אני שומע שהוא (נתניהו) במצב בסדר. לא נהדר, אבל בסדר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ