בחירות 2019 ב' | כחול לבן תפנה לתל אביב וש"ס ישנעו מצביעים: הספרינט האחרון של המפלגות

לאורך יום הבחירות יגיעו מאמצי הקמפיינים לשיאם: בליכוד ישלחו פעילים לבתי המצביעים ויפציצו בהודעות ובמחנה הדמוקרטי חוששים שקמפיין הגעוואלד של העבודה ישאיר אותם מחוץ לכנסת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

היום ייצאו אזרחי ישראל להצביע לכנסת ה–21, והמפלגות יפעילו את כל כוחן למשוך אליהם קולות ברגע האחרון. הליכוד וכחול לבן מתחרות ביניהן על תואר המפלגה הגדולה ביותר, ובמחנה הדמוקרטי חוששים מקמפיין הגעוואלד של העבודה.

בליכוד רואים מטרה אחת לנגד עיניהם — להיות המפלגה הגדולה ביותר. בעוד הפרשנים מדברים על קואליציה של 61 ח"כים, שתכלול את הליכוד, ימינה, יהדות התורה וש"ס ותהווה ממשלה קטנה אך יציבה, ראש הממשלה בנימין נתניהו רוצה שמפלגתו תהיה הגדולה ביותר — רצוי בפער של 4–5 מנדטים מכחול לבן, כדי למחות לחלוטין את הרעיון כי בני גנץ יהיה ראש הממשלה. במצב כזה נתניהו מאמין שמפלגות שנשבעו כי לא יישבו בממשלתו יתכבדו בכיסאות בחדווה. לשם כך מתכוון ראש הממשלה להמשיך לרמוס את מפלגת ימינה ולשכנע את תומכי עוצמה יהודית שלא להצביע למפלגה. היום צפויים בליכוד לשחרר סרטונים בקצב מסחרר ולהגיע לבתיהם של תומכי המפלגה ביישובים שבהם אחוז ההצבעה נמוך. כפי שפורסם ב"הארץ", בליכוד הכינו מראש הקלטות שיישלחו למאות אלפי טלפונים, ו"יזהירו" כי אחוזי ההצבעה בקרב הערבים גבוהים ואלו של הליכוד נמוכים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ