ימינה איבדה כ-20 אלף מצביעים: "אם נחקה את הליכוד, אנשים יעדיפו את הליכוד"

המפלגה ירדה משבעה מנדטים לשישה בבחירות, ולפי אחת המצביעות שנטשו לליכוד היא "הלכה לאיבוד". אולם לפי פרופ' אשר כהן מבר-אילן, זהו גודלו הטבעי של המפלגה המייצגת את הציונות הדתית

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה

ביום שני השבוע, לראשונה זה שבע שנים וחמש מערכות בחירות, טליה מאור, תושבת ההתנחלות מעון בהר חברון, לא שלשלה לקלפי את האותיות טב. במקומן היא בחרה בליכוד. "כך אני גם מחזקת את הגוש וגם מוחה נגד המפלגה שלי, שהלכה מבחינתי לאיבוד", היא אומרת.

מאור לא לבד: ימינה ירדה בבחירות משבעה מנדטים לשישה, אובדן של כ–20 אלף קולות. שחקן נוסף שאיבד מכוחו הוא איתמר בן גביר, שמספר הבוחרים במפלגתו עוצמה יהודית צנח מכ–83 אלף לכ–19 אלף. פרופ' אשר כהן מאוניברסיטת בר־אילן מזהה קשר בין השניים — עליית כוחו של הליכוד בקלפיות הציונות הדתית, שהיא "ברורה ומובהקת", ומצטברת לדבריו לכדי מנדט וחצי שעברו מהציונות הדתית לליכוד. את המספרים הגבוהים לטובת עוצמה יהודית בבחירות לכנסת הקודמת הוא מסביר בסקרים שניבאו כי המפלגה תעבור את אחוז החסימה. "אנשים אמרו, 'יאללה, הוא על הגבול, בוא נעביר אותו'", מסביר פרופ' כהן. "הפעם לא היה שום דבר כזה, ובנוסף הליכוד וימינה חידדו את המסר של 'אל תבזבזו קול', ולכן מצביעי עוצמה יהודית הלכו לליכוד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ