השומר האחרון: אילן גילאון נפרד מהכנסת, ולא מצטער על הברית עם העבודה

אילן גילאון, לנצח חניך השומר הצעיר ונציג מפ"ם, מסיים 15 שנות כהונה — ולא מתכוון לחזור בינתיים. כעת הוא מדבר בגלוי על תוכניתו הגנוזה להקמת המפלגה הסוציאל־דמוקרטית הישראלית, ומאוכזב מנציגי הימין הנוכחיים במשכן: "ז'בוטינסקי היה חוזר לקברו"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

אחרי 15 שנות כהונה מצטברות, אילן גילאון, אחד הסמלים החברתיים הבולטים במשכן הכנסת, נאלץ לפנות את הכיסא. ההשלכות של התוצאה המאכזבת של העבודה־גשר־מרצ בבחירות, כמו בשתי המערכות שקדמו לה, הגיעו הפעם אליו. "שאגיד שאני שש על בני מעיי? אין לי זמן להתאבל. אני ניגש לדבר הבא", הוא אומר, אנרגטי ואופטימי כתמיד.

השנתיים האחרונות לא היו פשוטות: גילאון חווה שני אירועים מוחיים, ונאלץ לקטוע את התמודדותו על ראשות מרצ בשל מצבו הבריאותי. לפני שבועות אחדים עזב את עירו ב–55 השנים האחרונות, אשדוד, ועבר עם רעייתו למגדל מגורים בוהק ברמת גן — כמה קומות מעל בתו ונכדיו. "למען האמת אני מסכם המון דברים עכשיו. לא נראה לי שאחזור עוד פעם לכנסת. זה לא בתוכנית", הוא מוסיף, מותיר אחריו את מחנה ה"אדומים" הגדול במרצ שהריץ אותו. "אני עדיין חיה פוליטית", הוא מבהיר. "הכיף שמצאתי בתפקיד היה לראות את הדור הבא שיוכל לתקן את מה שנשבר. ומה שנשבר בחברה הישראלית זאת הסולידריות".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ