ההישג של גבאי, הכישלון של כבל: ששת המנצחים והמפסידים בפריימריז בעבודה

יו"ר המפלגה קיבל את הרשימה שרצה ומפלגת העבודה הראתה סימני חיים. כבל, שהתעמת עם גבאי, הוגלה למקום לא ריאלי, ושישה ח"כים מכהנים נוספים צפויים שלא לחזור לכנסת

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גבאי ושמולי בגני התערוכה בתל אביב, אתמול
גבאי ושמולי בגני התערוכה בתל אביב, אתמול. הח"כים הפופולריים שבהם תמך יו"ר המפלגה שובצו בצמרתצילום: מוטי מילרוד
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הבחירות לרשימת העבודה לכנסת אתמול (שני) כללה חיסולי חשבונות דרמטיים לצד הישגים אישיים מרשימים של חברי כנסת שהתברגו בצמרת. יו"ר המפלגה, אבי גבאי, סבור כי הרשימה שנבחרה היא נכס אסטרטגי, ולכן הוא מתכוון להבליט אותה בקמפיין הבחירות לכנסת בניסיון להחזיר את המצביעים שעזבו.

אבי גבאי

גבאי הוא המנצח הגדול של הפריימריז, על אף הביקורת הנרחבת נגדו במפלגה. יו"ר העבודה הצליח לזכות באמון עשרות אלפי המתפקדים ולקבל לידיו את הרשימה שרצה. מתנגדיו המשמעותיים, בהם הח"כים איתן כבל ויוסי יונה, נדחקו למקומות לא ריאליים, ואילו הח"כים הפופולריים שבהם תמך שובצו בצמרת. תוצאות הבחירות הפנימיות עשויות לסייע לגבאי כעת לבסס את מנהיגותו, להחליש את כיסי ההתנגדות ולהיות האיש שיקבע כיצד תתמודד המפלגה בבחירות הקרובות. אף כוכב משמעותי מחוץ לשורות המפלגה לא התמודד בבחירות והפנים הרעננות הראשונות, יאיא (יאיר) פינק, מדורג במקום ה-12 ולא צפוי להיבחר להכנסת לפי הסקרים האחרונים. גבאי חתר ל"נבחרת מנצחת" שניתן יהיה להבליט בקמפיין ותסייע להשיב למפלגה את תומכיה. לרשימה הנבחרת יש לא מעט מאפיינים כאלה. בסביבתו של גבאי העריכו אתמול, אחרי פרסום תוצאות הבחירות הפנימיות, שהוא עשוי לוותר על שלושת השיריונים שלו בשתי העשיריות הראשונות, ובכך לקדם את המועמדים שנבחרו למקומות ריאליים יותר ברשימה.

תגובות