פה ליצמן ראש ממשלה, חצי שעה מכאן יש ממשלת שמאל: הכנסת לפי הערים הגדולות

לפי הסקרים, גם מערכת הבחירות השלישית לא תשנה את מצב הגושים בישראל החצויה. "הארץ" בדק איך היתה נראית הכנסת אם זה היה תלוי ב-20 הערים הגדולות. חלקן אפילו סיפקו הכרעה ברורה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: תומר אפלבאום ועמוס בן גרשום/לע"מ

פחות משבועיים לפני מערכת הבחירות השלישית בתוך שנה, הסקרים מנבאים שהתיקו הפוליטי יימשך. בזמן שמפת הגושים נראית תקועה, "הארץ" בדק אם משהו היה משתנה אם הכנסת היתה נקבעת לפי 20 הערים הגדולות בישראל. חלק מהן היו מאפשרות להקים קואליציה בקלות, אולם אחרות משקפות יותר את התפלגות המנדטים בכל המדינה.

תוצאות הבחירות בבירה מזמינות לדמיין תרחיש שאיש בישראל לא חשב עליו: יעקב ליצמן ראש הממשלה. בתרחיש הזה, ליצמן יצטרך לשכנע קודם כל את האדמו"ר מגור שאיש אגודת ישראל יכול לכהן בראשות הממשלה הציונית. הפשרה בוודאי תהיה שינוי שם המשרה ל"סגן ראש הממשלה" אבל הסמכויות יישארו ללא שינוי. הקואליציה של ליצמן תשתרע כמעט מקיר לקיר. עם הליכוד, ש"ס, ימינה ועוצמה יהודית יהיו לו 97 מנדטים. הוא ימנה את בנימין נתניהו לשר החוץ ויבטיח לו חסינות. ח"כ בני גנץ יעמוד בראש האופוזיציה המצומקת. "אנחנו נעשה הכול כדי שהחוקים 'השבתה חובה בשבת' ו'איסור העסקת גויים במשרדי הממשלה' לא יעברו", יצהיר בכנסת. חברי הקואליציה יגעו בצחוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ