הבא

מ"הערבים נעים" ועד "איום דמוגרפי": מה נתניהו אמר על הציבור הערבי לפני בחירות 2021?"איום דמוגרפי": מה נתניהו אמר על הציבור הערבי לפני בחירות 2021?

נעה שפיגל
כנס הליכוד

12 בדצמבר 2003:

בכנס של המרכז הבינתחומי בהרצליה אמר נתניהו, אז שר האוצר, כי "לישראל יש בעיה דמוגרפית, אולם זו אינה ממוקדת בשטחים, אלא בערביי ישראל". 

נתניהו בהרצליה

06 במארס, 2015 - ראיון ל"ישראל היום":

"יש קואליציה המונעת מגורמים סמויים וגלויים, שמטרתה להפיל את הליכוד מהשלטון ולשים במקומו ממשלת שמאל... אני מדבר על כוחות אחרים, גדולים מאוד, שכוללים כסף בעשרות מיליוני שקלים שמובאים מחו"ל, יחד עם יועצים וגורמים אחרים כדי לעשות שני דברים: להביא להתייצבות בקלפי של מצביעי שמאל בהיקפים גדולים בהרבה יותר ממה שקיים כעת, ולהביא להתייצבות מאסיבית של הצבעת ערביי ישראל בקלפי. מדובר בעמותות שממומנות היטב, שיכולות להביא לכך שמספרי המנדטים הערביים יגיעו לכדי 16 מנדטים ויכריעו את הבחירות".

נתניהו במצודת זאב, ב-2015

17 במארס, 2015 - יום הבחירות לכנסת ה-20:

בהודעות טקסט ששלח הליכוד למצביעים פוטנציאליים כדי לעודדם להגיע לקלפיות נכתב בין היתר: "הפרשן אהוד יערי עכשיו בחדשות ערוץ 2 - 'חמאס קורא לערבים בארץ לצאת ולהצביע!' זוהי קריאה אחרונה להיום: צאו מהבתים עכשיו והצביעו ליכוד'". באותו יום פרסם נתניהו את הסרטון בו אמר כי "הערבים נעים בכמויות אל הקלפי".

עצרת ימין בתל אביב, ב-2015
כנס הליכוד