רויטל חובל
רויטל חובל

יו"ר קדימה שאול מופז השיק היום (חמישי) את קמפיין הבחירות של קדימה תחת סיסמת הבחירות "ביבי יסבך אותנו" על רקע תמונה של פטריה אטומית. הקו שילווה את הקמפיין הוא ניסיון להפחיד את הציבור מנתניהו וכוונתו לתקוף את איראן.

מופז כינה כוונה זו של נתניהו כ"אובססיה" ואמר: "אנחנו אפשרנו לו לצאת לדרך חדשה והוא בחר לא לחשוב על עתידם של צעירי ישראל ולעסוק באובססיה של ההתקפה על איראן. מילא אם זה היה ספין, אבל מי שהיה בלשכת ראש הממשלה יודע שזה הפך אצלו לאובססיה. כולכם יודעים שבכל שנות נתניהו התנגדתי להרפתקנות חסרת אחריות. בשבוע שעבר חלה התפתחות מסוכנת, אוסיף ואומר מסוכנת מאוד. האיש חסר אחריות התחבר לאיש חסר המעצורים. ביבי וליברמן יחד עם אמונה משיחית להפציץ את איראן. נתניהו מוביל אותנו במסלול משיחי להתרסקות, באופן לא אחראי ולא רציונלי".

מופז בוחר לצאת נגד נתניהו באמצעות קמפיין שלילי שיפחיד את הציבור שמא תפרוץ מלחמה. בתגובה לביקורת על כך שהוא נוהג בדיוק כמו נתניהו, בטקטיקה של הפחדה, ענה מופז שהוא "בא לומר לציבור בישראל שאנחנו את זה לא נאפשר. זה מה שנתניהו מתכוון לעשות והוא מתכוון לסבך את ישראל בהרפתקה מסוכנת".

יו"ר קדימה שאול מופזצילום: ניר קידר

מופז סירב להתייחס לאפשרות שאהוד אולמרט יחליט להתמודד בבחירות ולשאלה אם יפנה לו את המקום הראשון במפלגה ואמר כי "ביום שאהוד אולמרט יחליט, אתם תוכלו לשמוע את תגובתי".

הוא התייחס לנסיונות לאחד את גוש המרכז ובירך על כך, אך יחד עם זאת אמר כי "אין אפשרות לחכות יותר. אם בהמשך תגיע תגבורת, אנחנו נברך על כך. חייבים לצאת לדרך, להחליף את השלטון הזה. הסיכון של השלטון הנוכחי והחיבור של ליברמן וביבי הוא מסוכן מאוד לעתידה של ישראל. כל מי שמכיר את מה שקורה בלשכת רה"מ יודע ומבין שנתניהו הוא במסלול אל חזור, הוא מחויב לזה, הוא שם לוח זמנים מעל בימת האו"ם והבטיח לנו אביב גרעיני. אני חושש מזה, מאיר דגן חושש מזה, יובל דיסקין חושש מזה, גבי אשכנזי חושש מזה. כל אזרח במדינת ישראל צריך לחשוש מזה".

ההודעה לעיתונות שהפיצו אנשי מופז הבטיחה זעזוע. לאחר נאום קצר, הסיר היועץ של מופז, מוטי מורל, את הלוט וחשף את התמונה והסיסמה. מופז שאל: "אתם לא חוששים מזה? זה לא מטריד אתכם? זאת המטרה המרכזית של נתניהו וזה חומר למחשבה, היום מתחילה מערכת הבחירות האמיתית. שום דבר לא מעניין אותו, לא החברה, לא ההשכלה הגבוהה, לא החינוך, שום דבר. רק איראן. רק בזה הוא עוסק ארבע שנים וכבר שילמנו מחירים כבדים מאוד. מערכת היחסים שלנו עם העולם הערבי ועם ארה"ב היא לא כתמול שלשום. הנזק לכלכלה ולמדינה הוא גדול מאוד. נוצר בור תקציבי של 40 מיליארד שקל בשנים האחרונות, דבר חסר תקדים".

מופז התייחס גם לעובדה שהוא עצמו חבר לפני מספר חודשים לממשלת נתניהו וכרת עמו ברית, ולסוגיית אמינותו בעיני הציבור. לעניין זה הגיב כי "הציבור מבין שאנחנו הצטרפנו לממשלת נתניהו לא על מנת לקבל כיסאות ותפקידים. איש מאיתנו לא קיבל תפקיד. האזרחים מבינים שהתכוונו לשנות את השוויון בנטל. אני חושב שהציבור מאמין לנו שהתכוונו לזה".

בניגוד לוועידה הקודמת שבה הוחלט על ביטול הפריימריז, הפעם הגיעו מרבית הח"כים של קדימה להביע תמיכה במופז ונראו מלוכדים יותר. ח"כ רוני בר און התייחס למפלגות האחרות ותקף את טרנד הכוכבים. "בבחירות האלה יש שני סוגים של אנשים, אנשים שיש להם ניסיון ואנשים שאין להם. מופיעים כל מיני כאלה מקרוב באו, אנשים שלא רכבו על אופניים מבקשים להטיס מטוס ג'מבו, אלה חסרי הניסיון. יש לאזרחי ישראל ניסיון מר עם ממשלת נתניהו, של שלוש שנים קשות, מעצבנות, מאכזבות, מביכות, את הממשלה הזאת צריך להעביר. אני יודע שמיהרתם להספיד אותנו ב-2007, ב-2008 וב-2009. אני מציע לכם להתאזר בסבלנות. אנחנו כאן כדי להישאר בגדול. אנחנו כאן כדי להוות את הפתרון לאלה שרוצים הנהגה של אנשים שעשו דבר או שניים בחייהם".

גם דליה איציק אמרה כי "מדינת ישראל היא לא שדה ניסוי ועם כל הכבוד לאלה המצטרפים. אף אחד לא יכול להרשות לעצמו את הלוקסוס הזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ