נפתלי בנט ניצח בבחירות לראשות הבית היהודי-מפד"ל

מספירת הקלפיות עולה כי בנט זכב ב-67% מהקולות. המשימה הראשונה של היו"ר החדש: להכריע באיזו מתכונת לרוץ - לבד או עם שותפים

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

נפתלי בנט ניצח הלילה (שלישי) בבחירות לראשות מפלגת הבית היהודי-מפד"ל. ‫מספירת כל הקלפיות, למעט קולות בני הישיבות, בנט קיבל 66 אחוז מהקולות. אחוז ההצבעה נושק ל-70.

על פי הספירה, בנט זכה ל-23,645, קולות בעוד ח"כ זבולון אורלב הסתפק ב-11,501‬. בנט ניהל בחודשים האחרונים מפקד אינטנסיבי בפריפריה בקרב בני הישיבות ותלמידי המכינות הקדם צבאיות, ונראה כי בזמן אמת המתפקדים החדשים יצאו לקלפי והובילו לניצחונו. בנט צפוי לפתוח בקמפיין המכוון להשיב למפד"ל 4 מנדטים של הציבור הדתי שעברו בבחירות הקודמות לליכוד. ח"כ אורלב טלפן לבנט, ברך אותו, והודיע כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים.

בהצהרת הניצחון שלו בתל אביב אמר בנט: "משהו חדש מתחיל עכשיו. מי שחושב שהציונות הדתית סיימה את תפקידה, קיבל היום תשובה. אני אוהב את מדינת ישראל, עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל ואני לא מתבייש בזה. יש מפלגות ששואלות 'איפה הכסף' אני שואל 'איפה הערכים'. המשימה של הדור שלנו הוא להחזיר את הנשמה היהודית לעם ישראל". 

נפתלי בנט בחגיגות הניצחון בתל אביבצילום: אלון רון

בנט, בן 40, נולד בחיפה ואת שירותו הצבאי העביר בסיירת מטכ"ל. לאחר שיחרורו מצה"ל הקים חברת הייטק אותה מכר תמורת עשרות מיליוני דולרים. בהמשך שימש כראש לשכתו של בנימין נתניהו בעת שהיה יו"ר האופוזיציה וכן שימש כמזכ"ל מועצת יש"ע. 

למרות ממדיה הקטנים של המפלגה, ועל אף שההצבעה החלה רק בשלוש בצהריים, יום הבחירות לראשות הבית היהודי-מפד"ל היה סוער למדי ויצרי מאוד. שני המועמדים, אורלב ובנט, המשיכו לזרוק בוץ זה על זה, כפי שעשו לאורך החודשים האחרונים. עיקר המחלוקת שנבעה ביניהם עסקה היום בתקלות שאירעו בהצבעה בישיבות ובמכללה באריאל.

המועמדים עצמם בילו אתמול בדילוג בין הקלפיות. בנט בא לקלפי הסמוכה לביתו ברעננה ונשא נאום נרגש: "משהו חדש מתחיל היום בעם ישראל. 54 אלף איש שהתפקדו מכל רחבי הארץ. מי שחושב שהמפד"ל סיימה את התפקיד ההיסטורי שלה, התשובה בקלפיות". אורלב בא לקלפי בגבעת מרדכי, עם החליפה הנצחית וללא עניבה, ושמר על האווירה המנומנמת, כיאה ל"קלפי השכונתית", כלשונו. כוחו של אורלב הוא בארגון בוחריו, והוא ניסה לעניין את כלי התקשורת בהסברים כיצד יביא את כל המצביעים למקום ההצבעה.

נפתלי בנט, היום בקלפי. המקהלה מלווה אותו בשירת "הו אה מי זה בא"צילום: אלון רון

התוצאות הרשמיות, לאחר בדיקת המעטפת הכפולות, יימסרו הבוקר בעשר בבית סוקולוב בתל אביב. מנהיג המפלגה החדש יצעד כמה מטרים לבית המפלגה הישן ברחוב דובנוב הסמוך, כדי להתחיל לנסות להחזיר את המפד"ל לימיה הגדולים. המשימה הראשונה של בנט תהיה להכריע באיזו מתכונת לרוץ לכנסת: לבד, עם אורי אריאל, ואולי עם מיכאל בן ארי.

במפלגה מסכמים בשביעות רצון את מערכת הבחירות: 54 אלף איש התפקדו, מתוכם יותר מ-60% טרחו להצביע. בשבוע הבא ייערכו הפריימריז לרשימה עצמה. עוד מתמודדים ברשימה חבר הכנסת אורי אורבך, הח"כים לשעבר ניסן סלומיאנסקי וגילה פינקלשטיין, וכן המתמודדת החילונית השנויה במחלוקת, איילת שקד. הבחירות יהיו בשיטה המכונה "האירוויזיון": אפשר לסמן חמישה מועמדים, ולכל אחד מהם ניתן סכום נקודות שונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ