הסיבה לפרישת שגיא: אשה טענה שביצע "מעשים לא ראויים" לפני 39 שנים

האלוף במיל. פרש מהתמודדות בעבודה לאחר שאשה התלוננה באוזני שלי יחימוביץ' על מעשים שביצע בעת שירותו הצבאי. שגיא: הטענות כוזבות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

האלוף במילואים אורי שגיא פרש היום (רביעי) מהתמודדות במפלגת העבודה בעקבות טענות של אישה על מעשים "לא ראויים" שביצע בעת שירותו בצה"ל לפני 39 שנים. האישה פנתה בימים האחרונים ליו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', ועדכנה אותה במידע, כדי למנוע את התמודדותו של שגיא בשורות המפלגה. האשה סירבה לחשוף את טענותיה במשך שנים או לפנות למשטרה ובכל מקרה חלה עליהן התיישנות.

בעקבות קבלת המידע, יחימוביץ' זימנה היום את שגיא לשיחה, וזה החליט להודיע מיד על פרישתו. שגיא אמר היום כי מדובר בטענות כוזבות, אך לדבריו הוא החליט לפרוש כדי שלא לפגוע בבני משפחתו. "היום התברר לי לאכזבתי שעליי להתמודד עם האשמות והכפשות עלומות, שפשרן לא נאמר לי עד עתה, מלבד העובדה שמדובר באירוע שהתרחש כביכול לפני 39 שנה", אמר שגיא לחדשות 2.

הוא הוסיף כי "על אף שאין לכך שום תקפות משפטית או ציבורית, ברור לי שהעיסוק עלול לפגוע בבריאותי ובבריאות משפחתי. הודעת פרישתי, מטרתה בין השאר, להמנע מהתעסקות בנושאים אלו, שכן משפחתי ובריאותה חשובים לי יותר מכל דבר".

שגיא עם שלי יחימוביץ'צילום: אלון רון

בהודעה הרשמית שפרסמו יחימוביץ והמפלגה בעקבות הפרישה לא נאמר דבר על הנסיבות שהובילו אליה. שגיא אמור היה להפוך ל"ביטחוניסט" הבכיר של המפלגה, שהתקשתה ללהק גנרלים בדימוס לשורותיה - ובמקביל למלא את משבצת נציג המושבים והקיבוצים של המפלגה בתור בן מושב, מהלך שעורר מרמור רב בקרב עסקני המפלגה ממגזרים אלה.

פרישת שגיא צפויה לקדם כעת את מועמדותם של עמר ברלב, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר ושל אנשי המושבים דני עטר ונועם שליט, המתמודדים זה מול זה על משבצת המושבים והקיבוצים.

שגיא נחשב לאחד המועמדים בעלי הסיכויים הגבוהים ביותר להתברג במקום משמעותי ברשימת המפלגה לכנסת, וזאת משום שזכה לתמיכה פומבית גורפת מצד יו"ר המפלגה, שלי יחימוביץ' וח"כ יצחק הרצוג, הנהנה מכח רב בקרב מתפקדי המפלגה.

האפשרות שישובץ כנציג המושבים והקיבוצים השפיעה רבות על רשימת המתמודדים. כך למשל בשבוע שעבר הודיע מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור, על הסרת מועמדותו לבחירות המקדימות במפלגה בעקבות ההחלטה לבטל שיריון למחוז הקיבוצים ברשימה, החלטה שעל פי ההערכות פגעה בסיכוייו מול שגיא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ