יחימוביץ': "לכנות את העבודה כשמאל זה עוול היסטורי"

יו"ר מפלגת העבודה קורצת למצביעי הימין המתונים וטוענת ש"התפישה הפרגמטית של העבודה היא שתי מדינות לשני עמים והסדר קבע"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר מפלגת העבודה, , טענה היום (חמישי) שמפלגת העבודה מעולם לא היתה מפלגת שמאל, אלא מפלגת מרכז. בראיון מצולם לערוץ 7, אמרה יחימוביץ': "לכנות את מפלגת העבודה מפלגת שמאל, זה עוול היסטורי. העבודה שאבה כוחה תמיד מהיותה מפלגה מרכזית. היו בה יונים והיו בה נצים והיה בה תמיד ויכוח. היא שאבה את כוחה מהיותה שוחרת שלום, אבל באופן פרגמטי".

יחימוביץ' קורצת כבר כמה חודשים לעבר מצביעי ימין מתונים, בין היתר בשל סקרי עומק שנערכו עבור המפלגה המעידים כי חמישה מנדטים מהליכוד עשויים לתמוך במפלגת העבודה הקרובות. בנוסף, יחימוביץ' ביטאה בשבועות האחרונים ע, בנימין נתניהו, לצורך חידוש המשא ומתן עם הפלסטינים.

יחימוביץ'. קורצת למצביעי הימין המתוניםצילום: אמיל סלמן

בראיון היום אמרה יחימוביץ' שהיא מעריכה את ציבור המתנחלים. לדבריה, "יש לי הערכה לציבור שהוא אידיאולוגי ואני מאמינה שכל מהלך מדיני צריך להיעשות בקונצנזוס לאומי ולא מתוך דיבור של שנאה, עוינות וזלזול". לדבריה, "התפישה הפרגמטית של מפלגת העבודה היא שתי מדינות לשני עמים, הסדר קבע עם הפלסטינים. קביעת גבול, חילופי שטחים ושמירה על גושי התיישבות שתשמור על 80% מהמתיישבים. ההפך של נוסחה כזאת זו מדינה דו לאומית וזו סכנה למדינה יהודית דמוקרטית". 

לדברי יחימוביץ', "במשך יותר מדי שנים היה דיון ציבורי אך ורק על ימין או שמאל, כן ארץ ישראל השלמה או לא ארץ ישראל השלמה, והדיון היה צר, חשוב ומכריע אבל עדיין בתוך הגבולות. יש עם ומדינה שהוזנחו והופקרו ויש לקיים דיון עמוק על הפערים בין עניים ועשירים ועל הדאגה של המדינה לאזרחיה. את כל הדיונים האלה הפקרנו לדיון מדיני בלבד ואני כופרת בזה. אני מנסה לייצר חזון משותף שיחזיק אותנו כעם במדינה גם אם זה לא פופולארי ובבחירות האלה הגיע הזמן לא רק להצביע על סדר יום מדיני אלא ללכת להצביע עלינו ואני עושה הכול שזה יהיה כך".

היום נקבע סופית כי 83 חברים במפלגת העבודה צפויים להתמודד על מקום ברשימתה לכנסת. ועדת הבחירות המרכזית של המפלגה אישרה היום את מועמדותם, ואפשרה לקבוצת ה"כוכבים" שהצטרפו למפלגה להתמודד על מקום ברשימה אף שחלקם לא שימשו כחברים במפלגה בחצי השנה האחרונה. כך, אושרה התמודדותה של העיתונאית מרב מיכאלי, אף שגורמים המקורבים לשלי יחימוביץ' רמזו בשבועות האחרונים כי הם מעדיפים שלא לאשר את התמודדותה.

"יש לא מעט דמויות שמבקשות לנצל את התנופה של מפלגת העבודה בסקרים כדי לקבל מקום בכנסת על חשבון אישים המזוהים עם המפלגה מאז ומעולם", אמרו היום גורמים במפלגת העבודה. לצדה של מיכאלי אושרה התמודדותם של מנהיגי המחאה החברתית, סתיו שפיר ואיציק שמולי, העיתונאי מיקי רוזנטל, איש העסקים אראל מרגלית, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, עמר בר לב, איש החינוך חילי טרופר, מנכ"ל התנועה ליהדות מתקדמת, הרב גלעד קריב, וחברי הכנסת שפרשו מקדימה, נינו אבסדזה ונחמן שי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ