לבני: תוך יומיים אולמרט ואני נקבל החלטה אם להתמודד

יו"ר קדימה לשעבר: ההתלבטות אם להקים מפלגת מרכז-שמאל חדשה לא תימשך עוד זמן רב. רה"מ לשעבר ערך סקרים, צפוי לחזור הלילה מארה"ב

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ויו"ר קדימה לשעבר ציפי לבני, צפויים להודיע כבר בימים הקרובים אם בכוונתם להתמודד בבחירות הקרובות. אולמרט צפוי לחזור הלילה (שני) מארה"ב. בימים האחרונים נערכה שורה של סקרים מטעמו כדי לבחון את סיכויו לעמוד בראש גוש מרכז-שמאל שיוכל להתחרות באיחוד הליכוד ביתנו.

כל הדיווחים, הפרשנויות והסקרים בעמוד הבחירות המיוחד

מקורביו של אולמרט חלוקים בדעתם באשר לכוונותיו: בעוד שחברים אישיים העריכו כי סיכויי חזרתו למערכת הפוליטית בסיבוב זה אפסיים, גורמים פוליטיים - בעיקר בקדימה - משוכנעים כי הוא בדרכו להתמודדות בבחירות הנוכחיות. בסביבתו הקרובה טענו היום כי אולמרט עדיין לא קיבל כל החלטה בנושא.

לבני ואולמרטצילום: פלאש 90

מתלבטת אחרת, לבני, הבהירה היום כי היא עודנה ממתינה להחלטתו של אולמרט, לפני שתכריז אם בכוונתה להתמודד. "נתתי איזושהי מטריית זמן לאולמרט על מנת שיקבל את החלטותיו, ולכן אנחנו נמצאים עדיין באותה מטריית זמן, ולא הודעתי על החלטתי. אבל בוודאי שהחלטתו גם תשפיע על ההחלטה שלי", אמרה היום במהלך כינוס שנערך במרכז הבינתחומי בהרצליה, "הסאגה הזו תגיע לסיומה. היא נמשכת יותר מדי זמן, והיא בוודאי תגיע לסיומה בתוך יומיים-שלושה".

לדברי לבני, השאלה העומדת במוקד ההתלבטות של אולמרט ושלה היא אם אכן ניתן להקים גוש נגדי. "אני לא מחפשת תפקיד. ניסיתי בחודש האחרון לבדוק במפגשים ושיחות עם ראשי מפלגות וגורמים ששייכים ל'מחנה האחר' שאני רואה עצמי שייכת אליו, אם ניתן לייצר גוש או מערך שיש לו סדר עדיפויות אחד", אמרה, "בצד ימין של המפה - גם אם יש יותר מפלגות, יש סדר עדיפויות שכולן מחויבות אליו. הצד השני הוא ברירת מחדל, מאחר שלא הצלחנו לייצר את אותו גוש שיכול לייצר אלטרנטיבה שהיא ריאלית להחלפת ממשלה. לדעתי, זה פוגם בסיכוי לייצר את השינוי הנדרש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ