אורי שגיא תקף את יחימוביץ': צדקנית, עושה הון תקשורתי מהפרשה

שגיא, שפרש מהתמודדות על רשימת העבודה לכנסת בשל טענות על מעשים לא ראויים, האשים את יו"ר המפלגה ב"הדלפות ותדרוכים עד כדי לשון הרע"

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניר יגנה

אלוף (מיל') אורי שגיא, שפרש מהתמודדות על מקום ברשימת מפלגת העבודה לכנסת , תקף היום (שני) את יו"ר המפלגה שלי יחימוביץ' על התנהלותה בפרשה. שגיא אמר בכנס באוניברסיטת בן גוריון כי "מטריד שיחימוביץ' מיהרה להתייצב נגדי בגין עניין שלא יכול היה להתברר. צדקנות ותו לא. היא עושה הון תקשורתי מהפרשה, עם הדלפות ותדרוכים עד כדי לשון הרע".

שגיא האשים את יחימוביץ' בכך שהיא "גורמת לי ולמשפחתי עוול גדול". הוא הוסיף כי "יש לי מה לומר על הפרשה והטיפול בה. הציבור זכאי לדעת מה עומד מאחוריה. יתבררו דברים נוספים שהיום לא אדבר עליהם. שמו הטוב של אדם חשוב מאין כמוהו".

שגיא תיאר את השתלשלות הפרשה, בעקבותיה הוא נאלץ לפרוש מהתמודדות. "ביום רביעי שעבר בבוקר הזמינה אותי לפגישה דחופה יחימוביץ', מבלי לומר לי על מה", אמר שגיא. "גם ראש המטה, העיתונאי שלום קיטל, נכח. יחימוביץ' סיפרה לי שקיבלה פניה מאישה שטענה כי הטרדתי אותה לפני 39 שנים, היא סירבה לנקוב בשמה או לתת לי פרטים מזהים. היא הבהירה כי מבחינתה עליי להסיק מסקנות ולוותר על התמודדותי, שכן האישה תבעה שלא אכנס לחיים הפוליטיים".

יחימוביץ' ושגיא, במסיבת העיתונאים עם הצטרפותו למפלגת העבודה בסוף החודש שעברצילום: אלון רון

"בו במקום, אולי מהר מדי, כדי לא להיכנס למחול שדים של התמודדות עם האשמות שווא, הסכמתי להודיע שלא אשאר במערכת. יחימוביץ' ביקשה שההודעה תנוסח על ידי המפלגה – חזרנו לימים בהן מפלגות מנסחות קומוניקטים – ויצויין שם שפרשתי מסיבות אישיות.

"בסערת הרגשות בה הייתי נתון קיבלתי על עצמי שיצויין כי הפרישה היא גם מסיבות בריאותיות. קיטל אמר שזה ימנע חיטוט בנושא. להודעה לא היה בסיס, אך קיבלתי את הצעתו של קיטל, ואני מצטער על כך. יחימוביץ' אמרה היום בראיון שלפגישה הזו יש תיעוד ומסמכים ואני שמח על כך. זהות האישה אינה ידועה וצר לי שאיני יכול להתמודד עם זה". למרות טענתו של שגיא כי אינו יודע מי המתלוננת נגדו, הוא רמז בדבריו על זהותה.

בתגובה לדברי שגיא נמסר ממפלגת העבודה כי יחימוביץ' "נהגה באחריות ובמנהיגות בפרשה, מתוך שיקולים ערכיים וציבוריים. לא היתה כל דרך אחרת לפעול בנסיבות העניין. אנו דוחים מכל וכל את האשמותיו חסרות הבסיס של אורי שגיא ותמהים על כך שהוא מתעקש להמשיך בעיסוק בנושא".

שגיא היה אמור להפוך ל"ביטחוניסט" הבכיר במפלגה, ולתפוס את משבצת נציג הקיבוצים והמושבים בתור בן מושב. פרישתו צפויה לקדם את מועמדותם של עמר ברלב, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר ושל אנשי המושבים דני עטר ונועם שליט, המתמודדים זה מול זה על משבצת המושבים והקיבוצים.

השתתף בהכנת הידיעה: יהונתן ליס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ