חיים לוינסון

חברי הכנסת אריה אלדד ומיכאל בן ארי הודיעו היום (שלישי) כי יתמודדו יחד בבחירות לכנסת ברשימה חדשה בשם "עצמה לישראל". במסיבת עיתונים שערכו היום בירושלים ציינו השניים כי אלדד צפוי לעמוד בראש המפלגה החדשה ואחריו ברשימה יהיה בן ארי.

המקום השלישי ב"עצמה לישראל" שמור לברוך מרזל ואחריו יוצב אריה קינג, תושב השכונות היהודיות במזרח ירושלים ומקים הקרן לאדמות ישראל, העוסקת ברכישת קרקעות מערבים. מסע הבחירות של המפלגה יתנהל תחת הסיסמא "אין זכויות בלי חובות", ויציג שלטים בעברית ובערבית שיסבירו מושגי יסוד באזרחות כגון נאמנות, מיסים ושוויון.

"ליברמן יושב ברשימה אחת עם מרידור ודרעי, גורר את ש"ס שמאלה, ויש צורך בימין אידיאולוגי", אמר אלדד. בן ארי ציין כי המפלגה לא תיכנס לקואליציה תמורת "תיקים" אלא רק תמורת יישום העקרונות שהציגו. לדבריו, אם "עצמה לישראל" לא תיכנס לקואליציה, אנשיה יפעלו מהאופוזיציה כדי להשפיע על מהלכי הממשלה.

מיכאל בן ארי בהכרזה על הקמת מפלגת עוצמה לישראל, אתמולצילום: אמיל סלמן

כל הדיווחים, הפרשנויות והסקרים בעמוד הבחירות המיוחד

רשימת "האיחוד הלאומי" של בחירות 2009 הורכבה מנציגיהן של שלוש מפלגות ימין: "תקומה", "ארץ ישראל שלנו" ו"התקווה". נציגיה של "תקומה", המזוהה עם הזרם החרדי-לאומי, הם אורי אריאל ויעקב כץ, את "ארץ ישראל שלנו" ייצג בן ארי ואלדד ייצג את "התקווה". מאז, בן ארי פרש מ"ארץ ישראל שלנו" ועבר למפלגת "חזית יהודית לאומית".

המפלגה החדשה "עצמה לישראל", היא למעשה איחוד של "התקווה" ו"חזית יהודית לאומית". מפלגת "תקומה" תתאחד בבחירות הקרובות עם "הבית היהודי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ