גוברות הקריאות בליכוד ובעבודה לדחות הבחירות בגלל המבצע

במפלגת העבודה חוששים שמבצע "עמוד ענן" יגדיל את התמיכה במפלגת השלטון. בליכוד קוראים לדחות את ההליך הדמוקרטי כדי לא לסכן מצביעים

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

בליכוד ובעבודה התרבו בסוף השבוע הקריאות לדחות את הבחירות הקרובות לכנסת, ואת הבחירות המקדימות, בעקבות מבצע ״עמוד ענן״. השר גלעד ארדן אמר אתמול (שבת) כי ״אם מבצע עמוד ענן יימשך לא ניתן יהיה לקיים את ההליכים הדמוקרטיים במפלגות הגדולות לבחירת מועמדיהן, ולכן יהיה צורך לדחות את הבחירות כדי לא לסכן את ציבור המפגינים בצאתם לקלפיות״. 

ח"כ כרמל שאמה (ליכוד) אמר כי ״לא רצוי ולא ראוי שמפלגת שלטון תקיים בחירות פנימיות במקביל למבצע צבאי רחב היקף, כשעשרות אלפים מגוייסים לחזית בצווי 8 וכשרבע מהעם תחת מטחי טילים״. לדבריו, ״חשוב שמלוא תשומת הלב של ראש הממשלה, השרים הבכירים ואפילו של חברי הכנסת תהיה נתונה למאמץ ההכרעה בדרום״.

יו"ר העבודה, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

מבצע "עמוד ענן" - דיווחים חיים באתר הארץ

במפלגת העבודה היה מי שהביע חשש שמבצע מוצלח יגדיל את התמיכה בליכוד בבחירות. במקביל, שיגרה אתמול המפלגה הודעה לעיתונות ולפיה בכירים בצוות הקמפיין, כמו גם מועמדים לפריימריז, גוייסו למילואים. איילת נחמיאס ורבין, אחת המתמודדות הבולטות במפלגה, שלחה אתמול מכתב בהול ליו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', ובו קראה לה לפעול לדחיית הבחירות לכנסת בשלושה חודשים.

לדבריה, ״בקיום בחירות כלליות על רקע מלחמה יש משום הטיה דרמטית לטובת מפלגת השלטון המנהלת את המלחמה. העם, מטבע הדברים, מחזק את ידי הממשלה המכהנת בשעה זו, ועשוי לעשות כן גם בבחירות בשל הנסיבות הביטחוניות״. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ