ח"כ בן-ארי מציג: מה ייעשה לח"כ זועבי?

חברי הכנסת והשרים מנצלים את המבצע בעזה להפקת רווחים פוליטיים בוטים, עוברים מאולפן לאולפן ומבטאים מסרים קיצוניים. רשימה לא מלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עשרות גולשים פרסמו אתמול (ראשון) הצעות בוטות ל"חיסולה" של ח"כ חנין זועבי (בל"ד), בדף הפייסבוק הרשמי של ח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי). בן-ארי הציג בעמוד את השאלה "מה לדעתכם צריך לעשות לח"כ זועבי?" בעקבות עמידת זועבי לדקת דומייה "לזכר השאהידים" בעזה.

כמה שרים וחברי כנסת, העוברים מאולפן לאולפן בימים האחרונים, מבטאים מסרים קיצוניים החורגים הרחק מעבר למטרות המוצהרות של מבצע עמוד ענן. כך עשו, למשל, השרים ישראל כץ ואלי ישי, וחברי הכנסת דוד רותם ודני דנון.

בעקבות השאלה שהציג בן-ארי בפייסבוק התקבלו 559 תגובות גולשים, רבות מהן עם "המלצות" לפגיעה פיזית בזועבי, וחלקן קוראות למותה. מגיבה אחת השיבה: "לקבור אותה חיה, אבל מחוץ לשטח ישראל", ומגיבה שנייה הציעה "לעשות בה שואה".

בן-ארי עצמו לא היה שותף להצעות, אך נתן להן פרסום שעות ארוכות בעמוד הפייסבוק שלו. מלשכת בן-ארי נמסר בתגובה כי "ח"כ בן ארי לא קורא לפגוע פיזית בזועבי, אבל יחד עם זאת לא מצא לנכון לשבת בלילה ולסנן טוקבקים נגד אויבת ישראל. המצוקה של אנשי הדרום קצת יותר מטרידה אותו".

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו), זעם גם הוא על זועבי וראש סיעתה ח"כ ג'מאל זחאלקה: "נבחר ציבור שעומד דקת דומייה לזכר ההרוגים בעזה, אשר רובם ככולם מחבלים שדם יהודי רב על ידיהם, מוציא עצמו בעצם מעשה נפשע זה מכנסת ישראל".

בימים האחרונים היו גם התבטאויות קיצוניות אחרות של פוליטיקאים. השר ישראל כץ אמר בסוף השבוע שעבר כי "דמעה אחת של ילד יהודי שווה בעיני, גם אם כל תושבי עזה יצטרכו להתפנות לסיני״. בעמוד הפייסבוק שלו כתב כץ כי "הנייה וחבריו צריכים לשלם בראשם. הירי שכוון מראש לפגוע באוכלוסייה אזרחית מעיד יותר מכל כי על ישראל לחסל את צמרת החמאס ולגדוע את ידי המרצחים, יש לצוד אותם כפי שצדים חיות טרף מסוכנות".

שר הפנים אלי ישי אמר לחדשות ערוץ 2 כי יש להרוס את התשתיות ברצועה כחלק מהמבצע. "מטרת המבצע היא להחזיר את עזה לימי הביניים, רק אז תשקוט הארץ 40 שנה", אמר. ישי הסביר שאינו חושש מביקורת על דבריו כי "אחרי שהתל אביביים כמעט חטפו, התל אביביים לא יבקרו".

גם ח"כ דני דנון (ליכוד) דחק בראש הממשלה נתניהו, בעיצומה של מערכת הבחירות הפנימיות בליכוד, לנצל את המבצע ולחסל את הדרג המדיני של חמאס.

אתמול גם נרשם עימות בין ח"כ אחמד טיבי לפרשן הצבאי של ערוץ 2, רוני דניאל. דניאל המליץ לצה"ל להחריף את התקיפה והעריך שתקיפה מהסוג שהביאה להרס רובע דאחייה בביירות תקדם הפסקת אש עם חמאס. טיבי זעם ולאחר שידור תמונות בית שנהרס בהפצצת צה"ל, ושנהרגו בו, לפי הדיווחים, שלושה אזרחים פלסטינים, הוא צעק "הפציצו בית והרגו שלושה אנשים – זה הדאחייה שאתה רוצה? אתה צריך להתבייש! אתה חסר רגש אנושי! אתה קורא לצבא למחוק בתים, זה מה שאתה רוצה, להסית את צה"ל? זה התפקיד של הפרשן הצבאי? הרגו שלושה ילדים. אני לפחות מגלה אמפתיה למשפחות בדרום – אתה קורא לצבא לפגוע באזרחים. עכשיו אתה מרוצה? אתה חסר רגש".

דניאל השיב לו: "אני לא שמח שאזרחים חפים מפשע נפגעים. אני לא נשמעתי ככה, ככה אתה מתרגם אותי. אני לא יודע מי האזרחים האלה, אני לא מתחרה אתך בלהכיר אותם. אזרחים תמימים צריך לעשות כל מאמץ שלא ייפגעו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ