ח"כים ושרים בליכוד לוחצים לצאת למבצע קרקעי

בימין קיבלו במורת רוח את הדיווחים על אפשרות שתוכרז הפסקת אש. גם יו"ר האופוזיציה מופז תקף את הממשלה: "מול טרור צריך הכרעה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בימין הפוליטי, וגם ב, קיבלו את בחוסר שביעות רצון. יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ כרמל שאמה מהליכוד, אמר כי ״על השולחן לא מונחת הפסקת אש, אלא דחיית אש למועד אחר, שיהיה נוח ל. מי אומר שלא נפגוש בעוד שנה את חמאס כשהם יותר נועזים וחצופים? האוכלוסיה סופגת, אבל היא תומכת בהמשך הפעולה. אבל האוכלוסיה וגם אנחנו יודעים פחות פרטים מראש הממשלה ושר הביטחון, ואנחנו צריכים לסמוך עליהם בנושא הזה באופן מלא״.

שר התחבורה, ישראל כץ, גם הוא מהליכוד ומי שמתגורר בסמיכות לאזור העימות, דחק בראיונות לתקשורת לאורך יום האתמול (שלישי) , ולהגביר את החיסולים והפגיעה בתשתיות בעזה. ״הייתי רוצה לראות מדיניות תקיפה מול הארגון, ולא לאפשר תחושה שהם מגיעים להישגים. כמו כל תושבי הדרום והמדינה, היינו רוצים לראות את החמאס נמלט״. עוד אמר כץ לאתר "וואלה": "הייתי רוצה שניתן מכה רחבה יותר לחמאס. הסיכולים הממוקדים מדאיגים אותם - ולא זה אם יהיה קו גבול עם הרתעה, כמו בדרום לבנון, זה יהיה מצוין".

ח"כ כרמל שאמה צילום: מוטי מילרוד

גם באופוזיציה נשמעו קולות דומים. יו"ר האופוזיציה, , קרא לראש הממשלה להמשיך במבצע: ״לצה"ל יש עוד הרבה כלים בארגז. אסור לעצור את צה"ל מלהשיג את המטרות שהממשלה הכתיבה לו. כשאנחנו מאמצים את הנוסחה של - אנחנו מעלים את חמאס לרמה שלנו. אף מדינה ריבונית לא היתה נותנת לארגון טרור לטרטר את אזרחיה כל יום, במשך ארבע שנים. ממשלת ישראל לא ידעה לתחזק את ההרתעה ולא ידעה לייצר את האפיק המדיני, ועכשיו הם מגמגמים. מול טרור צריך להגיע להכרעות, לא להסדרות״.

חברי הכנסת אריה אלדד ומיכאל בן ארי, העומדים בראש , שיגרו הודעה משותפת שבה כינו את הפסקת האש ״כניעה״. ״כשנתניהו מקבל את הפסקת האש, עם תנאים של חמאס להסכמתם להפסיק לירות על ישראל - זו כניעה״, אמרו השניים. לדבריהם, ״נתניהו וליברמן שהבטיחו, לפני הקודמות, לעקור את חמאס, רימו את אזרחי ישראל. עכשיו הם שבים ומפקירים את התושבים לחסדי חמאס. כולם יודעים שהרקטה הראשונה תעוף אלינו ברגע שיהיה לערבים נוח, ושנתניהו מספק להם עכשיו שקט לצורכי התחמשות והתארגנות. שוב הוכח שהמילה של ליברמן נתניהו וברק היא מילה ריקה מתוכן״.

שר התחבורה ישראל כץצילום: אוליבייה פיטוסי

ח"כ אורית זוארץ (קדימה), זעמה על קריאות חברי כנסת מהליכוד לכניסת כוחות קרקע לרצועה וטענה שהדברים נאמרים משיקולי ובחירות. לדבריה, "הקריאות של חברי כנסת ומתמודדים בליכוד, הששים אלי קרב וקוראים לכניסה קרקעית בכל מחיר, למרות הניסיונות להפסקת האש, נעשים אך ורק משיקולי בחירות ומנדטים. אלו קריאות חמורות ומסוכנות. אני קוראת לראש הממשלה ולשר הביטחון לאפשר לצה"ל ולכוחות הביטחון להמשיך ולבצע את עבודתם באופן מקצועי וענייני וללא שיקולים זרים ופוליטיים".

יושבת ראש מרצ, זהבה גלאון, הגיבה גם היא להסכם הפסקת האש המתגבש בין ישראל לחמאס ואמרה כי ״טוב מאוחר מאשר מאוחר מדי. אחרי שישה ימים מיותרים, עושים נתניהו וברק את הבלתי נמנע. הסכם הפסקת האש ימנע מישראל להסתבך במערכה קרקעית שהיתה גובה מחיר דמים כבד. עם סיום המו״מ על הפסקת האש, מרצ קוראת לממשלת ישראל לפתוח במשא ומתן מדיני, גם עם . בלי תהליך מדיני לא יהיה ביטחון לאזרחי ישראל״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ