לבני תודיע בשבוע הבא על הקמת מפלגה חדשה

יו"ר קדימה לשעבר מנהלת מגעים עם האלופים במיל. שלמה ינאי ויצחק בן ישראל ועם מנואל טרכטנברג. יואל חסון, שלמה מולה ורוברט טיבייב יחברו אליה

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

יו"ר קדימה לשעבר, ציפי לבני, צפויה להכריז בתחילת השבוע הבא על התמודדותה בבחירות הקרובות בראש מפלגה חדשה שתקים. לבני מנהלת מגעים בתקופה האחרונה בין היתר עם האלופים במילואים שלמה ינאי ויצחק בן ישראל ועם הפרופסור מנואל טרכטנברג בניסיון לשכנע אותם להצטרף לרשימתה. אולם, לדברי גורמים המקורבים ללבני המגעים עמם עדיין לא הבשילו.

הקמפיין של לבני צפוי להתמקד בנושאים המדיניים. "הקו שלבני תוביל הוא 'נתניהו מחזק את חמאס, לבני תחזק את הכוחות המתונים", אמר אדם המעורה בקמפיין. לדבריו, "לבני מאמינה שתצליח לגרוף קולות מהליכוד, מהעבודה, מרשימתו של יאיר לפיד וכמובן גם מקדימה ותצליח להשיג מספר דו-ספרתי של מנדטים". אל לבני צפויים לחבור חברי הכנסת יואל חסון, שלמה מולה ורוברט טיבייב, נאמניה בקדימה, כמו גם בועז נול, אחד הפעילים הבולטים בתחום המאבק לשוויון בנטל.

ריצתה של לבני צפויה להוריד מהפרק את האפשרות שראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, יתמודד גם הוא. לבני הבהירה בשבועות האחרונים שאין בכוונתה לרוץ כמספר 2 שלו. המועד המדויק של מסיבת העיתונאים בה תכריז לבני על חזרתה עדיין לא נקבע, בשל הרצון לאתר מועד שלא יגנוב ממנה את הפוקוס: ביום ראשון הקרוב יתקיימו הפריימריז בליכוד, ואילו ביום חמישי יתקיימו הפריימריז במפלגת העבודה.

לבני עצמה עדיין לא אישרה באופן פומבי את כוונתה להתמודד, אולם היא הפסיקה להכחיש את כוונותיה בראיונות שנתנה בימים האחרונים לכלי התקשורת. במהלך מבצע "עמוד ענן" היא התראיינה ואף נסעה לסייר בדרום, כחלק מהניסיון למצב אותה שוב בחזית התקשורתית לקראת חזרתה לקדמת הבמה.

מתלבטת מתי להודיע על חזרתה. ציפי לבניצילום: ניר קידר

במקביל לחזרתה הצפויה של לבני לחיים הפוליטיים, במפלגת העבודה והליכוד התלבטו בימים האחרונים אם לקיים את הפריימריז במועדם או לדחות אותם בעקבות המצב בדרום. זאת משום שחלק מהמתמודדים ואנשי הקמפיינים גויסו בצווי 8, וכן מחשש שאלפי בוחרים ביישובים שבטווח הרקטות לא יוכלו לממש את זכותם להצביע. "דילים רבים מבוססים על שיעור ההצבעה בקרב תושבי הדרום", הסביר אחד המועמדים לרשימת העבודה, "אם הם לא יגיעו לקלפיות, הדבר עשוי להטות את תוצאות הפריימריז".

שניים מהמועמדים לרשימת הליכוד לכנסת אף פנו לבית הדין של המפלגה בדרישה לדחות את קיום הפריימריז. לטענת רו"ח שמעון ישראל ועו"ד ציפי גורדין, בימי המבצע השרים וחברי הכנסת המכהנים המשיכו את קמפיין הבחירות בתקשורת, בעוד הם, יחד עם יתר המתמודדים החדשים, נאלצו להפסיק את התעמולה בהוראת ראש הממשלה ולא יכלו לנהל מערכת בחירות הוגנת. השניים דורשים לדחות את הפריימריז ליום חמישי 29 בנובמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ