יהונתן ליס
יהונתן ליס

במפלגת העבודה נערכים לאפשרות שציפי לבני תודיע השבוע על הקמת מפלגה חדשה בראשותה. סקרים מראים שהמפלגה החדשה מקבלת כעשרה מנדטים, לא מעבירה קולות מגוש הימין, אבל שואבת מנדטים מ״יש עתיד״, קדימה, העבודה.

בכירים בעבודה תקפו בסוף השבוע את המפלגה המתהווה. ״בניגוד לכל הבטחותיה, לבני מתכוונת לרוץ למרות שברור שלא תוכל להביס את נתניהו ולא תוכל לאחד תחתיה את גוש המרכז. מדובר במהלך מטומטם שיביא את המפלגה החדשה שלה לתוצאה חד ספרתית בבחירות ויגמור ללבני את הקריירה״, הזהיר בכיר בעבודה.

ציפי לבני ושלי יחימוביץ' בכנס בתל אביבצילום: ניר כפרי

יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', התייחסה לנושא היום (שבת) כשדיברה מול גימלאים בתל אביב. יחימוביץ' תקפה את כוונותיה של לבני, אך אמרה כי היא "אדם ראוי במערכת הפוליטית - היא צריכה לעשות את זה יחד איתי ולא לפלג את גוש המרכז. הדרך הנכונה היא לעשות את זה ביחד ולא לחוד. כל הקמת מפלגה חדשה תפגע בנו (במפלגת העבודה) מעט מאוד - אנחנו נשאר המפלגה המובילה, לכן כל מי שבראש מעייניו להחליף את השלטון צריך לחבור לעבודה בראשותי. לא כדאי לקלקל את הסיכוי הזה שמעניק תקווה חדשה לישראל". לדברי יחימוביץ׳, ״הקמת מפלגות חדשות בתוך אותו מאגר שיש בו התכנות וסיכוי גבוה להפיל את שלטון נתניהו ולהחליפו יוצרת פילוג במקום איחוד. מי שמבקש להביא שלטון אחר לישראל ולהחליף את נתניהו ולהקים ממשלה טובה יותר לישראל, לא יכול להקים מפלגות שממילא יישארו קטנות ויתחרו על אותו מאגר בוחרים, ולא יהוו אלטרנטיבה אמיתית. האלטרנטיבה היחידה לנתניהו היא מפלגת העבודה בראשותי״.

מקורב ללבני אמר בתגובה לדבריה של יחימוביץ': "כניסתה של לבני מחזירה תקווה לישראלים רבים, נותנת פתרון למי שחיפש חלופה לנתניהו ותגדיל את הגוש. שלי היא אדם ראוי אך לבני מציגה אלטרנטיבה אישית, בעלת ניסיון, ודרך מדינית וביטחונית שתקבע את עתיד ישראל. לבני מקווה שכל מרכיבי הגוש יעשו הכל כדי להגביר הסיכוי שהדרך הזאת תנצח את נתניהו".

לבני עשויה להודיע על הקמת המפלגה כבר ביום שני. גורמים בסביבתה הבהירו שהיא מחפשת עיתוי שלא יגנוב את הפוקוס מהכרזתה, בשבוע בו מתקיימים הפריימריז בליכוד (יום ראשון) ובעבודה (יום חמישי). הקמפיין של לבני צפוי להתמקד בנושאים המדיניים. ״הקו שלבני תוביל הוא ׳נתניהו מחזק את החמאס, לבני תחזק את הכוחות המתונים״, אמר אדם המעורה בקמפיין. לבני ניהלה מגעים שלא הבשילו עם הפרופ׳ מנואל טרכטנברג, כמו גם עם האלופים במילואים שלמה ינאי, יצחק בן ישראל ועמרם מצנע ואולם עד כה לא השלימה את גיבוש רשימתה ולא קיבלה תשובות נחרצות מן המועמדים. לבני צפויה לצרף לרשימה גם מספר מצומצם של חברי כנסת מקדימה, בהם שלמה מולה, יואל חסון ורוברט טיבייב ואת איש מחאת השוויון בנטל, בועז נול.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ