המושב שהפך לקלפי הביתית של ח"כ חיים כץ

תושבי המושב חדיד התקשו להאמין: דווקא אצלם הוצבה קלפי לעשרת אלפים עובדי התעשייה האווירית כדי שיוכלו להצביע באמצע יום העבודה

תושבי חדיד, מושב קטן ליד מחלף בן שמן, שפשפו הבוקר את עיניהם בתימהון. קלפי הפריימריז בליכוד שהוצבה בבניין הירוק ליד בית הכנסת הפכה נקודה שוקקת חיים. הקלפי הוצבה שם במיוחד כדי לאפשר לעשרת אלפים המתפקדים של ח"כ חיים כץ, עובדי התעשייה האווירית, להצביע באמצע יום העבודה.

פעילים תלו שלטים מחוץ לקלפי, אבל לא היה שם אף שלט, כובע או סטיקר בעד חיים כץ. הוא עצמו גם לא טרח לבוא, כי הוא לא צריך. במקום זאת היו שם פעילי ועד עובדי התעשייה האווירית עם פתק קטן ועליו מספרי המועמדים, בלי שמות: זו רשימת הנתמכים של כץ.

השיטה עובדת כך: "הסדרנים" מתהלכים בין העובדים, תוחבים להם את הפתק לפני ההצבעה ואוספים אותו בדרך החוצה. בין לבין הם מנהלים שיחות דרבון עם עובדים ומתקשרים לכל מנהלי העבודה לוודא ששיחררו את העובדים להצבעה. גם איומים לא חסרים. מערכת המחשוב הכושלת של הפריימריז בליכוד חוללה תור ארוך, והעובדים המותשים ביקשו ללכת הביתה. אבל סבב שם פעיל בחולצה שחורה וג'ינס ותידרך: "שייקה דיבר עם כהן והוא אומר שמי שהולך (בלי להצביע) שייסע הביתה בלי להחתים כרטיס". בינתיים העלה אחד העובדים הצעה: מי שיתעכב בהצבעה ולא יבוא לארוחת הצהריים, יקבל תלוש לאכול בחוץ.

6 מתוך 6 |
תור לקלפי במושב חדיד, היום
1 מתוך 6 |
עובדי התעשייה האווירית מצביעים בחדיד
2 מתוך 6 |
עובדי התעשייה האווירית מצביעים בחדיד

בעבר נהג כץ להסיע את נאמניו באוטובוסים. היום זה לא נחוץ עוד. לכל פועל יש ליסינג. שורה ארוכה של כלי רכב צמודים, חכורים משלמה סיקסט, עם המדבקה "התקשר ל*3814 במקרה עבירות תנועה", עומדים מחוץ לקלפי. מכל מכונית יוצאים שלושה-ארבעה מצביעים פוטנציאליים. פעיל של אללי אדמסו ניסה לשכנע עובד התעשייה מחטיבת כלי טיס אזרחיים להצביע אדמסו. "אני מסודר", השיב העובד. עובד אחר הסביר לעובר אורח משתאה: "אנחנו 16 אלף עובדים, 90% בליכוד. הליכוד זה הבית שלנו. חיים כץ דואג לנו".

רשימת המומלצים של חיים כץ כוללת היום את עצמו, את ישראל כץ, לאה נס, רובי ריבלין, קטי שטרית, אריה ביבי מפליטי קדימה, זאב אלקין, ציון פיניאן, קרן ברק, מירי רגב, משה פייגלין וגלעד ארדן. חלק מהעובדים לא יודעים מיהם אלה שהם מצביעים בעדם.

בשעה 11:00 התייצב בקלפי בחדיד אריה ביבי, פליט קדימה שמנסה את מזלו בליכוד. הוא עמד נבוך ליד התור, והעובדים התבוננו בו. "אני אריה ביבי", הציג את עצמו ונענה בהתלהבות זניחה. כמה שאלו מי היא קרן ברק. אחר כך התווכחו האם האשה שבאה מרחוק היא לאה נס או לא. כמו שאמר הבוקר ראש הממשלה, "חגיגה דמוקרטית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ