הוא באמת התכוון לזה

נתניהו רוצה למנות את בגין ומרידור לשרים בממשלתו הבאה

רה"מ מקווה שיוכל להציע לשניים תפקיד, אף שנכשלו בפריימריז ולא יכהנו כח"כים. מפלגות השמאל-מרכז פתחו בקמפיין למאוכזבי הליכוד

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים17
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה מעוניין למנות את לשרים גם בממשלתו הבאה. השניים, שזוכים לאמון אישי ולהערכה מצד נתניהו, נפלטו מרשימת הליכוד לכנסת הבאה בפריימריז שהסתיימו שלשום.

נתניהו שוחח אתמול עם שניהם ושיתף אותם בשאיפתו להמשיך ולעבוד עמם גם לאחר הבחירות. גורמים פוליטיים אמרו שמינויים של כל אחד מהשניים למשרת שר יקל על נתניהו להתמודד עם הביקורת שנמתחה על הרכב הרשימה החדשה, לאחר שהתברר כי שלושת הסמנים הליברליים בליכוד - בגין, מרידור ומיכאל איתן - לא הצליחו להתברג אליה. השלושה שימשו בכנסת החולפת משקל נגד לשרים ולח"כים שביקרו את החלטות בית המשפט העליון והצליחו לבלום חקיקה אזרחית שנויה במחלוקת מבית היוצר של הליכוד.

ראש הממשלה לא הסתיר את כוונתו לקדם את מינויים של השניים כבר שלשום, כשעמד על בימת ביתן 10 בגני התערוכה."אני רוצה אתכם לצדי", הצהיר. ואולם גורמים בליכוד הבהירו כי מוקדם לומר אם נתניהו יוכל לממש את רצונו, והדבר תלוי גם בהסכמים הקואליציוניים שיגבש אחרי הבחירות וברצונם של השניים .

בגין ומרידור. נתניהו רוצה לראות אותם איתו, אבל ספק אם זה יוכל לקרותצילום: דודו בכר

מפלגות גוש השמאל-מרכז פתחו אתמול בקמפיין שנועד לקלוט מצביעי ליכוד המאוכזבים מתוצאות הפריימריז. על פי הערכות, מדובר במנדטים ספורים שאינם צפויים לחולל שינוי מהותי בין הגושים.

יו"ר מפלגת העבודה, , אמרה כי היא מעריכה שחמישה מנדטים יוכלו לעבור מהליכוד לעבודה בעקבות תוצאות הפריימריז. "הליכוד היתה מפלגה ממלכתית, מתונה, ליברלית, שייצגה את אזרחי מדינת ישראל. אבל הרשימה שנבחרה זו אותה רשימה ששיתפה פעולה עם נתניהו שעה שהוא פגע בעובדים, בעניים, שעה שחילק מתנות לעשירים ביותר", טענה יחימוביץ'. "אני קוראת למי שמתוך הרגל מצביע ליכוד לבוא אלינו".

יו"ר יש עתיד, , אמר כי "הליכוד הציג בפנינו רשימה ימנית קיצונית, משיחית ומסוכנת. זו מפלגה . זו מפלגה שעברה השתלטות עויינת בעזרת הפוליטיקה הישנה של הדילים ורשימות החיסול, מפלגה שמנחם בגין לא היה נבחר בה במקום ריאלי".  

גם התייחסה לרשימת הליכוד החדשה ואמרה כי "במפלגה החדשה שהקמתי יהיה מקום לאנשים שמייצגים את ההדר שנזרק מהליכוד והשאיר אותה מפלגה קיצונית שאין בה מקום לציונות ליברלית לאומית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ