מפנה עורף ללבני? |

אולמרט בוועדה המסדרת של קדימה

מינויו של רה"מ לשעבר מעיד, ככל הנראה, על החלטתו המסתמנת שלא לרוץ בבחירות הקרובות ולא לחבור למפלגה שהקימה מחליפתו בקדימה

יהונתן ליס
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
רויטל חובל

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, מונה היום (רביעי) ליועץ לוועדה המסדרת של מפלגת קדימה. המינוי מעיד, ככל הנראה, על החלטתו המסתמנת שלא להתמודד בבחירות הקרובות ולא לשתף פעולה עם התנועה שהקימה ציפי לבני. סיעת קדימה אישרה בצהריים פה אחד את הרכב הוועדה המסדרת לקביעת רשימת התנועה לבחירות לכנסת ה-19. בראש הוועדה יעמוד יו"ר התנועה שאול מופז, כאשר לצד אולמרט ייעץ גם ראש עיריית עכו שמעון לנקרי.

הודעתה של ציפי לבני אתמול, על חזרתה למרוץ הציתה מחדש את הפיצול בתוך מפלגת קדימה. אתמול הודיעו שישה חברי כנסת - יואל חסון, רחל אדטו, שלמה מולה, רוברט טיבייב, מגלי ווהבה ואורית זוארץ - על חבירתם ללבני, ומאחורי הקלעים מתנהל קרב להשגת חבר הכנסת השביעי שיאפשר את פיצול הסיעה והעברת כספי מימון הבחירות למפלגה החדשה.

כל העדכונים, הסקרים והפרשנויות בעמוד הבחירות המיוחד של "הארץ"

מופז אמר היום כי "קדימה תציב את הרשימה האיכותית ביותר בבחירות הקרובות. אני מאמין ביכולת של קדימה להצליח במערכת הבחירות". מופז הודה לראש הממשלה לשעבר אולמרט ולראש העיר עכו שהסכימו לייעץ לו בוועדה, שתחל את עבודתה בימים הקרובים ותגבש את הרשימה עד לשבוע הבא.

בראשית החודש הגישה הפרקליטות לבית המשפט העליון את ערעורה בעניינו של אולמרט. בכך הפכה האפשרות שיתמודד בבחירות הקרובות לבעלת סבירות נמוכה. הפרקליטות ערערה על הכרעת הדין הן בפרשת ראשונטורס, והן בפרשת טלנסקי. הפרקליטות גם מערערת על גזר הדין שניתן לאולמרט לאחר שהורשע בפרשת "מרכז ההשקעות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ