שכחו את המשקפת, זוכרים את הכיפה - עמיר פרץ מככב בפריימריז

האיש שהפסיד ליחימוביץ' בקרב על ראשות המפלגה רק לפני כמה חודשים התקבל בכבוד מלכים גם בגבעתיים, ר"ג ופ"ת - רחוק מאוד מכור מחצבתו

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

"הנה הוא בא, זה עם הכיפה", קבלת הפנים החמה שלה זכה עמיר פרץ מצד הפעילים בקלפי בגבעתיים, מצביעה אולי יותר מכל עד כמה מבצע עמוד ענן אחראי לקמבק הגדול ביותר במפלגת העבודה בשנים האחרונות. "מי בכלל זוכר את המשקפת, היום כולם מדברים על כיפת ברזל, הוא יקבל פה בגבעתיים הרבה קולות", אומר יריב, שבכלל עוזר למועמד אחר.

לדברי פרץ, בחירתו להצביע בגבעתיים, שבה גיל המתפקדים הממוצע הוא הגבוה בישראל, הייתה מכוונת. "יש פה אמירה, לא עוד דיבורים על עדות, אלא על מעמדות, אני מתרגש שאני פה", הוא אומר לבוחרים ונכנס להצביע. אחד מוותיקי המתפקדים ניגש אליו ולוחש על אוזנו, "שמתי אותך בפנים, אני מאוד שמח שחזרת לקדמת הבמה". פרץ קצת מתרגש ומחבק אותו בחוזקה. הוא עובר פעיל-פעיל, מנשק ומחבק, ובניגוד למתמודדים אחרים, אצלו זה זורם בטבעיות. למרות שיועציו דוחקים בו למהר אל הקלפי הבאה, הוא מתעכב ליד הסבתות הפולניות בגבעתיים שזוכות ממנו לנשיקות.

לאחר סיבוב קצר בקלפי של רמת גן, מגיע פרץ לפתח תקווה, בקלפי שבה יש יותר פעילים מבוחרים. גם פה הוא מתקבל בחום רב שמתאים יותר למרכז הליכוד, ומנצל אותו לחיזוק המועמדים שבהם הוא תומך. "אצלנו אין רשימות חיסול, יש רשימות מומלצים ויש מועמדים מצוינים, כמו דני עטר ומרב מיכאלי", הוא אומר, שם או לא שם לב שאמה של מיכאלי עומדת לצדו ומחייכת בגאווה.

עמיר פרץ בקלפי בפתח תקוה, היוםצילום: תומר אפלבאום

"כשהייתי יו"ר מפלגה, גם אני הבאתי שחקני חיזוק שחלקם היו עיתונאים, אבל חייבים גם את בעלי הניסיון והוותיקים", אומר פרץ, "לפני כמה שנים מכבי ת"א החליפה את כל השחקנים, כמעט קראו לזה גלקטיקוס, וכולם נורא התלהבו. אבל אחרי כמה חודשים הם כבר נקראו עגלקטיקוס. אני בעד שילוב הצעירים, אבל גם בעד מנהיגות שצומחת מתוך המפלגה וגם בעד האנשים עם הניסיון".

והמצביעים, כך נראה, מרוצים מחזרתו של בעל הניסיון. "הדבר היחיד שמזכיר שיש היום בחירות במפלגת העבודה הוא עמיר", אומר אחד המצביעים בפתח תקווה. "הפריימריז קצת רדומים בלעדיו, הוא פשוט מנהיג שבא מתוך העם ונשאר כך, מהבחינה הזאת הוא יותר ליכודניק מהרבה חברי כנסת שנבחרו שם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ