מיכאלי, בר-לב ושפיר בעשירייה הפותחת; 6 נשים ב-20 המקומות הראשונים

לא מעט פנים חדשות נכנסו במקומות ריאליים בשתי העשיריות הראשונות: שמולי במקום ה-11, מיקי רוזנטל במקום ה-12. ח"כ שי שערק מקדימה במקום ה-13

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מפלגת העבודה פרסמה הבוקר (שישי) את תוצאות בחירות הפריימריז לבחירות לכנסת ה-19. לא מעט פנים חדשות נכנסו למקומות ריאליים בשתי העשיריות הראשונות: מרב מיכאלי במקום הרביעי המפתיע, עמר בר-לב במקום השביעי, סתיו שפיר במקום השמיני, איציק שמולי במקום ה-11, מיקי רוזנטל במקום ה-12 וח"כ נחמן שי שערק מקדימה במקום ה-13. לא פחות מ-6 נשים נכנסו לרשימת ה-20 הראשונים.

מאות פעילים ועשרות מתמודדים התכנסו הבוקר באולם הכינוסים של מטה המפלגה בבית ברל והמתינו לתוצאות הפריימריז שהתקיימו אתמול. התוצאות פורסמו לאחר השעה 10:00, באיחור של יותר משעתיים, מכיוון שספירת הקולות נעשתה ידנית. 

ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג גבר על עמיר פרץ בקרב על המקום הראשון, וניצח בפריימריז של המפלגה בפעם השלישית ברציפות. פרץ סיים במקום השני, איתן כבל שלישי, מרב מיכאלי במקום הרביעי ובנימין (פואד) בן אליעזר הגיע למקום החמישי. למקום השישי הגיע עמר בר לב, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, אך הוא ימוקם במקום השמיני ברשימה לכנסת עקב שריונו של מזכ"ל המפלגה, חיליק בר, במקום השביעי. סתיו שפיר הגיעה למקום השמיני, למקום התשיעי הגיע אבישי ברוורמן ואראל מרגלית סוגר את העשירייה הראשונה.

את העשירייה השנייה פותח יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית לשעבר, איציק שמולי, במקום ה-12 העיתונאי לשעבר מיקי רוזנטל, למקום ה-13 הגיעה ראש המשמרת הצעירה של המפלגה, מיכל בירן, במקום ה-14 ניצב נחמן שי, הח"כ שערק מקדימה, במקום ה-15 ניצב (בדימוס) משה מזרחי, במקום ה-16 דני עטר ובמקום ה-17 ח"כ ראלב מג'אדלה.

בקרב על השליטה במפלגה בין היו"ר שלי יחימוביץ' ליו"ר הקודם עמיר פרץ, זכה האחרון לשורת הישגים, כשמספר לא מבוטל של מועמדים שהריץ גברו על מועמדיה של יחימוביץ': מרב מיכאלי ניצחה את מיכל בירן; איתן כבל ניצח את אבישי ברוורמן; ראלב מג'אדלה ניצח את נדיה חילו; דניאל בן סימון ניצח את עפר קורנפלד; ודני עטר ניצח את יונה פריטל. עמיר פרץ בעצמו עלה מהמקום העשירי בפריימריז 2008 למקום השלישי בפריימריז הנוכחיים. 

ברשימת המאוכזבים ניתן למצוא את מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, שנבחר במקום ה-27 הלא ריאלי. התקווה הגדולה של שלי יחימוביץ', חילי טרופר, שהיה מנהל התיכון הצעיר ביותר בישראל, נבחר רק במקום ה-24. פרופסור יוסי יונה נבחר במקום ה-21. חברת הכנסת נינו אבסדזה, שערקה מקדימה, נבחרה במקום ה-20. נעם שליט נבחר במקום ה-39.

בחירות 2013: לכל הסקרים, הפרשנויות והמאמרים

ח"כ איתן כבל, שנבחר במקום השלישי בפריימריז, אמר בסיום: "אני מאושר. אני יודע מהן סגולותיי, אך מצד שני אני יודע איזה כוחות עמדו מולי. זה לא סוד שעופר עיני הוציא עליי חוזה ולקח עליו משימה שלא אהיה חבר כנסת, אך לא עזר לו. אני קורא לעיני לעמוד מעל הבמה ולקרוא לציבור העובדים בישראל לתמוך בשלי יחימוביץ'. אני מתחייב לעשות הכל כדי ששלי יחימוביץ' תוביל את מפלגת העבודה ללא בעיות ושנהיה אלטרנטיבה אמיתית. אני אהיה שם כדי לעזור לשלי, כמו שתמיד עשיתי". בסיום דבריו אמר כבל כי "אין שום כוח בעולם שיגרום לאדם כמוני לשבת בממשלה של נתניהו". 

לדברי יצחק (בוז'י) הרצוג, "הרשימה מצוינת ומגוונת. אני חושב שהמפלגה תחזור לפסים נורמליים של שקט". הרצוג קרא לציפי לבני להצטרף למפלגה: "בואי איתנו. אל תעשי את הטעות הפטאלית הזאת של פילוג הגוש". סתיו שפיר הוסיפה כי "עכשיו תתחיל העבודה הקשה שלנו באמת. אני חושבת שמה שראינו פה היום - רשימה שמורכבת מאנשי עשייה מדהימה - היא ההוכחה שרוב הציבור הישראלי רוצה לראות מדינה שדואגת לאזרחיה. זה הרוב והוא הולך לנצח".

4 מתוך 4 |
פעילי מפלגת העבודה בבית ברל
1 מתוך 4 |
2 מתוך 4 |
יחימוביץ' ונבחרי רשימת העבודה, היום

מיד לאחר פרסום התוצאות פרסמה מפלגת הליכוד תגובה לפיה "הרשימה השמאלנית והקיצונית משקפת את יושבת הראש יחימוביץ' שהצביעה לחד"ש. זו רשימת שמאל קיצוני שתמכה בהתלהבות בהתנתקות והעלתה את חמאס בעזה". 

בתגובה לדברי הליכוד נמסר מהעבודה: "הליכוד עוד לא התאושש מהפריימריז המביכים שלו והרשימה הקיצונית שלו ועכשיו מתוך לחץ תוקף את הנבחרת המנצחת, המגוונת והמאוזנת שנבחרה במפלגת העבודה".

להן התוצאות המלאות בפריימריז למפלגת העבודה

1. שלי יחימוביץ' 

2. יצחק (בוז'י) הרצוג

3. עמיר פרץ 

4. איתן כבל 

5. מרב מיכאלי 

6. בנימין  (פואד) בן אליעזר 

7. חיליק בר (שריון מזכ"ל מפלגה) 

8. עמר בר-לב 

9. סתיו שפיר

10. אבישי ברוורמן 

11. אראל מרגלית 

12. איציק שמולי

13. מיקי רונזטל 

14. מיכל בירן 

15. נחמן שי

16. משה מזרחי 

17. דני עטר 

18. ראלב מג'אדלה 

19. נדיה חילו 

20. נינו אבסדזה 

21. יוסי יונה 

22. דניאל בן סימון 

23. עופר קורנפלד 

24. חילי טרופר 

25. יונה פריטל 

26. סלאח סאעד 

27. יריב אופנהיימר 

28. גלעד קריב 

29. אסתי קירמאיר 

30. ברוך זלץ 

31. ערן חרמוני 

32. לאה פדידה 

33. סמי שושן 

34. נורית צור 

35. נחום חופרי 

36. איילת נחמיאס-ורבין

37. יעל ארן 

38. שלומית סהלו 

39. נעם שליט 

40. אלפית שוחט 

41. איתן שוורץ 

42. אבנר בן זקן 

43. שימי בר און 

44. דוד דרומלביץ'  

45. משה סמיה 

האם הרכב רשימת העבודה ישפיע על הצבעתכם בבחירות?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ