מה הביג דיל |

יחימוביץ' לא רוצה שנדע את תוצאות הפריימריז

במפלגת העבודה החליטו לא לפרסם את תוצאות הבחירות המקדימות על פי אזורי הצבעה. הרעיון פשוט: אם לא נדע על הדילים - לא נוכל לבקר אותם

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

שלי יחימוביץ', יו"ר מפלגת העבודה, הודיעה שלא תפרסם את תוצאות הפריימריז לפי אזורי הצבעה כדי לשמור על בחירות "נקיות, דמוקרטיות, חשאיות ומשוחררות מלחצים", כלשונה. זוהי גישה מעניינת למלחמה בשחיתות: פשוט להתעלם. 

מעבר על נתוני הקלפיות השונים, היה יכול ללמד אותנו מה היו הדילים מאחורי הבחירות המקדימות. בדיוק כפי שביום שישי האחרון דווח ב"הארץ" על עלילות קלפי הליכוד ביפיע. ביישוב הערבי שבו קיבל הליכוד בבחירות 2009 רק 31 קולות, הצביעו בפריימריז לפני שבוע 307 חברי מפלגה ללימור לבנת ורק אדם אחד נתן את קולו לרובי ריבלין - הכל הודות לפעילות קבלן הקולות המקומי.

גם למפלגת העבודה היה ביפיע קלפי, למרות שבעיר יש רק 163 מצביעים. מי הרוויח ומי הפסיד ביפיע? האם היה דיל? ומה היו התוצאות במרכז קבלני הקולות רהט, היכן שלעבודה היו בבחירות האחרונות 130 מצביעים, אך יש בה מאות חברי מפלגה? ובמג'דל כרום? ובכסיפה? וכמה אנשים הצביעו למרב מיכאלי בשדרות? האם זה היה בגלל מאמצי הקמפיין שלה או אולי בגלל התמיכה שקיבלה מעמיר פרץ? ואיפה פואד היה חזק? איפה מיכל בירן, העוזרת של שלי קיבלה קולות? איזו התאמה הייתה בין התמיכה בכבל לתמיכה בפרץ?

יחימוביץ' סבורה שעדיף לא לדעת. אם לא נדע, לא כואב. אם לא נדע מה הדיל, כאילו לא היה דיל. אם לא נדע על מפקדי ארגזים אז אין מפקדי ארגזים. אם העיתונות לא תכתוב על השחיתות, לא תהיה שחיתות.

יחימוביץ' והנבחרת החדשה. מעדיפה שלא נדע איך בדיוק הם נבחרוצילום: דניאל בר און

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ