הארץ

חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו) הודיעה הלילה (שני) כי לא תתמודד בבחירות הבאות. "בעקבות הפניות הרבות אשר מגיעות ללשכתי אני מודיעה על כך שאיני מתמודדת בבחירות לכנסת ה-19 מסיבות אישיות", כתבה בעמוד הפייסבוק שלה.

מיכאלי שובצה במקום התשיעי ברשימת ישראל בביתנו לקראת הבחירות הקודמות. בקדנציה הנוכחית הציגה קו ימני תקיף, ושמה נקשר בפרובוקציות רבות שכללו התקפות על ח"כים ערבים, אנשי שמאל, הומואים ולסביות.

ביוני השנה אמרה מיכאלי בראיון ל"מעריב" כי "בנות צעירות נכנסות להיריון ועושות הפלה שפוגעת בסיכויים שלהן ללדת ילדים, ובסוף הן עוד הופכות ללסביות". הקביעה הנחרצת הובעה לאחר דברים קשים אחרים שאמרה על הומואים. "אני חושבת שרוב ההומואים זה חבר'ה שעוברים חוויה מאוד קשה של הטרדות מיניות מגיל צעיר מאוד. בסוף הם מתאבדים בגיל 40", אמרה בדיון בכנסת.

דבריה אף הובילו לתלונה במשטרה נגדה, שבה נטען בין היתר כי "דבריה של מיכאלי הם בגדר העלבה, הכפשה ויש בהם אף מן ההסתה ומתן לגיטימציה לפגיעה באזרחים".

מיכאלי נודעה גם בפרובוקציות כלפי ח"כים ערבים כמו במקרה של שפיכת כוס המים על פניו של ראלב מג'אדלה בעקבות דיון טעון בוועדת החינוך של הכנסת.

זו לא היתה הפעם הראשונה בה חברת הכנסת מיכאלי מעורבת בעימות אלים עם ח"כ ערבי. ביוני 2010, כחודש אחרי אירועי המשט לעזה, נאמה מעל בימת הכנסת ח"כ חנין זועבי שהשתתפה במשט. חברי כנסת רבים קיללו את זועבי בעת הנאום וקראו להדחתה. מיכאלי עלתה לדוכן הכנסת וניסתה להוריד את זועבי בכוח תוך שהיא חוסמת את המיקרופון. 

מיכאלי מטיחה כוס מים בפניו של ח"כ מג'אדלה:

מה אתם מאחלים לאנסטסיה לרגל הפרישה?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ