אחרי מיכאלי |

לקראת פרסום רשימת "ישראל ביתנו": סטס מיסז'ניקוב פורש

שמו של שר התיירות אוזכר מספר פעמים בהקשר להרגלי בילוייו. גורם במפלגה: ליברמן מנקה את האורוות מדמויות שדבק בהן רבב ציבורי והפכו לבדיחה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו), הודיע היום (שלישי) על פרישה מהחיים הפוליטיים. "לאחר 10 שנים בהן שירתתי כנבחר ציבור, מתוכן שבע שנים בכנסת ובממשלת ישראל, הודעתי לאביגדור ליברמן, יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, כי איני מתכוון להתמודד בבחירות לכנסת ה-19" נמסר בהודעה שהוציא השר.

פרישתו של מיסז'ניקוב מצטרפת לזו של חברת מפלגתו, ח"כ אנסטסיה מיכאלי, שהודיעה אתמול על פרישתה "מסיבות אישיות". היום צפויה להתפרסם רשימת ישראל ביתנו לבחירות הקרובות. בבחירות עצמן תרוץ המפלגה ברשימה משותפת עם מפלגת הליכוד.

לדברי השר, הסיבה לפרישתו היא תחושת מיצוי, "אינני פורש מהעשייה הציבורית והעסקית, ויש לי כוונה להמשיך ולתרום מכשרוני, ניסיוני וממרצי. יחד עם זאת, ההחלטה שלקחתי, חשובה גם להתפתחות האישית והמקצועית שלי" הוסיף.

יחד עם זאת, גורם במפלגה אומר כי "ההכרזה של סטס בבוקר ושל אנסטסיה אתמול היתה צפויה. ליברמן מנקה את הארוות לקראת ההכרזה על הרשימה הערב. היה ברור שליברמן לא ישבץ ברשימה דמויות שדבק בהן רבב ציבורי והפכו לבדיחה".

ליברמן עצמו מסר בתגובה לפרישה כי "השר מיסז'ניקוב מילא שורה של תפקידים מרכזיים במערכת הפוליטית בשתי הקדנציות האחרונות, הצליח מעל ומעבר בכל אחד מהם ותרם רבות לחוסנה הכלכלי והחברתי של מדינת ישראל ולאזרחיה. גם עכשיו השר מיסז'ניקוב היה אמור להיות משובץ גבוה מאד ברשימת מועמדים לכנסת ה-19 מטעם מפלגת ״ישראל ביתנו״, ולמלא תפקיד בכיר בממשלה העתידית".

עוד נמסר: "אני מקבל בהבנה את רצונו של מיסז'ניקוב להתקדם בחייו המקצועיים לעבר אתגרים חדשים. מקצועיותו, הידע הרב-גוני שלו והניסיון העשיר שצבר במערכות שונות יהיו לו לעזר גם בעתיד, כמו גם לכל מערכת שבה הוא יבחר להשתלב. אני מאחל לו הצלחה בכל אשר יפנה", אמר השר ליברמן.

לפני כשלושה חודשים עלה שמו של מיסז'ניקוב לכותרות לאחר שפורסמו טענות מאבטחיו על כך שהוא נוהג להשתכר במועדונים ולברוח ממאבטחים. כן פורסם כי מיסז'ניקוב נעדר מישיבת הממשלה בה אושרה עסקת שליט, בשל השתתפותו באירוע חברתי רווי אלכוהול. מיסז'נקוב דחה את הטענות וטען כי מעולם לא השתכר בציבור ולא ביקר במועדון חשפנות. רק מספר ימים לאחר מכן גיבה אותו יו"ר מפלגתו, שר החוץ אביגדור ליברמן, שגם תקף את סיקור הפרשה.

התחקיר הראשון והעיקרי סביב התנהלותו של שר התיירות מיסז'ניקוב פורסם בערוץ 10 על ידי העיתונאי צ'יקו מנשה כבר בינואר 2010, אשר חשף את נוהגי הבילוי הליליים שלו אשר באו, לעיתים קרובות, על חשבון אירועים רשמיים שבהם אמור היה להשתתף בעת ביקורים ממלכתיים בחו''ל. דיפלומטים ישראליים באירופה התריעו מפני התנהלות זו של שר בממשלת ישראל. בהמשך פורסמו תחקירים שבהם טענות של מאבטחי השר מיסז'ניקוב על מנהגיו להשתכר במועדוני לילה. למרות הפרסומים - שר החוץ ליברמן המשיך לגבות בפומבי את שר התיירות .

אז מה אתם תזכרו מסטס מיסז'ניקוב?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ