לבני ו"עצמאות" מחזרות אחר מרידור, שנוטה לפרוש מהפוליטיקה

בעצמאות שאיבדה את היו"ר ברק אף הציעו לו לעמוד בראש הרשימה. בחמישי הקרוב פג מועד הגשת הרשימות וב"תנועה" טרם גיבשו רשימה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מפלגת עצמאות הציעה בימים האחרונים לדן מרידור לעמוד בראשה בבחירות הקרובות. עד כה, המגעים בין המפלגה לשר לענייני מודיעין לא עלו יפה. גם ציפי לבני מחזרת אחרי ומרידור, שלא הצליח להיבחר במקום ריאלי ברשימת הליכוד. ואולם, על פי חברת הכנסת עינת וילף, שניהלה עמו את המגעים מטעם ה"עצמאות", מרידור נוטה לפרוש מהפוליטיקה ולא להתמודד בבחירות הבאות.

לאחרונה הזמינה מפלגת עצמאות סקר ממכון סמית, שבדק את פוטנציאל המפלגה במידה ויעמוד בראשה דן מרידור. "גילינו שהפוטנציאל למפלגה שכזו משמעותי ואף גבוה מזה של 'התנועה'", הסבירה יו"ר המפלגה, ח"כ עינת וילף. "בעוד שהתנועה זוכה בכשבעה עד שמונה מנדטים, עצמאות בראשות דן מרידור עשויה לזכות בכעשרה עד אחד-עשר מנדטים".

ואולם, לדברי וילף, המגעים לא עלו יפה עד כה. "בשלב זה דן נוטה לפרוש בכלל מהחיים הפוליטיים אך יהיה בכך לדעתי הפסד עמוק והעלמות של גורם משמעותי שהיה יכול לשמש כגורם מתון ואחראי בקואליציה עתידית. בשלב זה אני ממשיכה לנסות", אמרה. מרידור קיבל פניה גם מציפי לבני, שהציעה לו להצטרף למפלגת "התנועה", אולם מרידור טרם השיב גם לה.

דן מרידור במליאת הכנסת בספטמבר האחרוןצילום: אמיל סלמן

כל העידכונים, הפרשנויות והסקרים בעמוד הבחירות המיוחד

מחר הוא המועד האחרון להגשת הרשימות לכנסת, ולבני עדיין לא השלימה את גיבוש רשימתה. לבני ממתינה לתשובות סופיות מכמה מועמדים אפשריים, ובהם מרידור. גם אפשרות צירופו של האלוף במיל' אלעזר שטרן עדיין על הפרק. לעומת זאת, העיתונאי יועז הנדל, ששימש גם ראש מערך ההסברה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לא יחבור למפלגתה של לבני. ב-48 השעות האחרונות השיבו בשלילה להצעתה של לבני מפכ"ל המשטרה לשעבר משה קראדי והעיתונאי בן דרור ימיני.

מחר צפויה לבני לשוחח עם חברי הכנסת הפורשים מקדימה על מקומם ברשימה. ככל הידוע, מקומם של מאיר שטרית ויואל חסון בצמרת הרשימה מובטח, אך האחרים עשויים להידחק למקומות לא ריאליים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ