יאיר אטינגר

אחיינו של השר אלי ישי הותקף הלילה (רביעי) בכנס פעילים סוער של תנועת ש"ס בירושלים, לאחר שהניף שלט תמיכה בדודו. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם, ומצבו קל.

לפי אחת העדויות, התוקפים היו מאבטחים שנשכרו על ידי מטה הבחירות, ולפי עדות אחרת מדובר בפעילים המזהים עצמם עם דרעי, שפעלו על דעת עצמם.

בתגובה לאירוע אמר ישי כי "ישנם גורמים מרושעים שאינם קשורים לאף אחד מהנהגת התנועה, אשר מנסים בכל דרך לפגוע באחדות ובהצלחת התנועה. הנהגת ש"ס תמשיך בדרך האחדות למורת רוחם של אותם פוחזים".

על הבמה באירוע נכחה השלישיה שבצמרת המפלגה, הכוללת את ישי, אריה דרעי ואריאל אטיאס, במטרה להשמיע מסרים של אחדות בימים בהם סובלת התנועה מפלגנות ומחלוקות באשר לעתידה והנהגתה

כנס הפעילים בירושלים, אתמולצילום: אמיל סלמן

אתמול נודע כי ישי יישאר במקום הראשון ברשימת ש"ס וימשיך לאייש את התפקיד הבכיר בממשלה הבאה, אם ש"ס תצורף אליה כשותפה בקואליציה. דרעי, מצדו, יקבל סמכויות נרחבות בהובלת ש"ס שלא נמסרו לו עד כה במסגרת השלישייה דרעי-ישי-אטיאס שבצמרת המפלגה.

דרעי יסתפק במקום השני ברשימה ואולי אפילו יעדיף להתייצב במקום אחורי יותר, ובכך יפגין כי עניין המיקום חסר משמעות בעבורו. ל"הארץ" נודע כי זהו המתווה המסתמן במחלוקת בין ישי לדרעי לקראת כינוס מועצת חכמי התורה של ש"ס לקביעת הרשימה.

לפי המתווה, דרעי ירוויח בכך שיזכה בסמכויות של יו"ר, דבר שיהווה סטייה מעקרונות הטרויקה שקבעה מועצת חכמי התורה לפני חודש וחצי עם שובו לש"ס. דרעי החליט להסתפק בתפקיד השני שתקבל ש"ס בממשלה ובמקום אחורי ברשימה לכנסת, ובלבד שיוענקו לו, באופן שאינו נתון לפרשנויות, המושכות להובלת ש"ס.

דרעי ביקש סמכויות והשפעה, החל בהחלטות הנוגעות למערכת הבחירות, דרך המשא ומתן הקואליציוני שיתחיל ב-23 בינואר, וכלה בהובלת ש"ס במשך הקדנציה הבאה. על פי המתווה המסתמן, הוא יקבל את מבוקשו. דרעי מקווה גם כי מועצת החכמים תכתיר אותו באופן רשמי כיו"ר, דבר שאליו מתנגד אלי ישי. ככל הידוע, זו אחת מנקודות המחלוקת שעדיין נותרו למנהיגות הרוחנית של ש"ס לפתור לפני הגשת הרשימות.


לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ