לבני: גם יחימוביץ' וגם לפיד התנגדו להצעותיי לאיחוד גוש המרכז

לדברי יו"ר התנועה, יחימוביץ' התנגדה גם לאיחוד רשימות, גם להוספת מועמדים וגם לרוטציה. לבני הציגה מועמד חדש: דוד צור, מפקד מחוז ת"א במשטרה

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

יו"ר מפלגת התנועה, ציפי לבני, אמרה הערב (רביעי) כי ההצעה לאיחוד מפלגות המרכז עדיין בתוקף. "הצעתי שותפות אמת ואיחוד רשימות להביא עוד כוחות טובים על מנת לצרף את כולם לשלי יחימוביץ' במידה ותרצה לחבור. הצעתי גם רוטציה", אמרה לבני שסיפרה כי גם יחימוביץ' וגם לפיד התנגדו להצעות.

"משלי יחימוביץ' קיבלתי שלושה לאווים: לא לאיחוד רשימות, לא להוספת אנשים נוספים ולא לרוטציה. מיאיר לפיד שהצעתי לו רק את איחוד הרשימות קיבלתי לא גדול", אמרה לבני, "ההצעה לאיחוד מפלגות עדיין בתוקף לשניהם אבל שיפסיקו עם הספינים של 'הצענו לה'" .

לבני הבהירה כי "אינה מחפשת סידור עבודה" ולכן סירבה להצעותיהם של יחימוביץ' ולפיד להצטרף אליהם לבדה ולהתברג במקום השני במפלגותיהם. היא הציגה הערב במטה התנועה החדש ברחוב המסגר בתל אביב, מועמד חדש ברשימתה – ניצב בדימוס דוד צור, לשעבר מפקד מחוז תל אביב במשטרה. לדברי לבני, צור יהיה אמון על תוכניות מתחום הביטחון האישי.

לבני התייחסה לביקורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בגרמניה ומתחה עליו ביקורת חריפה. לדבריה, נתניהו אחראי על הידרדרות מערכת היחסים עם גרמניה והעומדת בראשה אנגלה מרקל אותה הגדירה כ"אחת מידידותיה הגדולות של מדינת ישראל". לבני אמרה כי "הממשלה הזאת בודדה את ישראל לדעת, מדיניות חוץ זה לא רק חליפות ועניבות, הפוליטיקה של ערב הבחירות, תעלה לכולנו הרבה מאוד".

לבני מציגה את דוד צור, הערב בבית התנועה החדשצילום: ניר קידר

חבר הכנסת איתן כבל הגיב לדבריה של לבני ואמר כי היא "עברה בין כל מי שאי פעם הופיע בעיתון ישראלי והציעה לו מקום ללא התמודדות. אנחנו שמחים שלבני סוף סוף שיסכים להיות ברשימה שלה לאחר עשרות סירובים. גם מסיבת העיתונאים המיותרת הזו לא תשנה דבר במצבה לקראת הבחירות". 

דבריה של לבני מצטרפים להאשמות במפלגת התנועה שטענו כי במפלגת העבודה מנסים לשדרג את דימויה כשוחרת איחוד. מהמפלגה נמסר: "מדובר בספין נוסף של מפלגת העבודה. מכל הדיונים עד כה עולה כי העבודה אינה מעוניינת באיחוד רשימות ובריצה משותפת עם 'התנועה' בראשות לבני, אלא בהבאת ציפי לבני כשחקנית רכש בשל כוחה האלקטורלי. לבני הבהירה כי אינה מעוניינת בתפקידים כלשהם וכי הדרך היחידה להחלפת ממשלת נתניהו היא על ידי הפיכת הגוש לשלם הגדול מסך חלקיו ואחדות אמיתית סביב הנושאים שעל סדר היום ובראשם הנושא המדיני, אשר לא מיוצג על ידי אף גורם בגוש מלבד לבני. את מה שסירבה יחימוביץ' לקבל כהצעה לפני שבועיים היא מציעה עכשיו לאחר שהוקמה 'התנועה'. אם יחימוביץ' מעוניינת לנהל משא ומתן יש רק דרך אחת מכובדת לנהל אותו - בפגישה ולא כספין באמצעות התקשורת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ