למרות הסקרים המחמיאים, אמסלם מציג רשימה עם מתמודדים אלמונים

יממה לפני סגירת הרשימות לכנסת, הכריע אמסלם נגד חבירה למפלגות אחרות והציג נבחרת עצמאית ובה סגן ראש העיר ערד בעבר ואביו של שי אגסי

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

אחרי שנכשלו ניסיונותיו של ח"כ לגייס , ואחרי שנכשלו הניסיונות של מפלגות שונות לשתף עמו פעולה, מפלגת שייסד נרשמה אתמול (רביעי) בוועדת עם נבחרת אלמונית. במקומות הבאים ברשימה, אחרי הרב אמסלם, מופיעים משה צרפתי (מנכ"ל עם שלם; איש היי-טק ולשעבר קצין בחיל האוויר), ראובן אגסי (חבר הפורום לשוויון בנטל, אביו של , דניאלה יקירה (פעילה חברתית בצפון הארץ) ומקסים אוקנין (לשעבר סגן ראש העיר ערד).

אמסלם , ובמיוחד מאז שהחל להופיע בסקרים כמי שעובר את אחוז החסימה. ועל המפלגות החרדיות, ובפרט על מפלגתו לשעבר, ש"ס.

אחד ממחזריו היה מנהיג , שביקש לשלבו ברשימה המשותפת עם האיחוד הלאומי. לפני ימים אחדים התברר כי השניים לא הצליחו לגבש הסכמה על שיתוף פעולה. אמסלם ניהל גם משא ומתן נמרץ עם האלוף במילואים . שיתוף פעולה נוסף שנכשל היה עם יואב ללום, ראש עמותת "נוער כהלכה", שמנהלת מאבק נגד אפליה במוסדות החינוך החרדי, והיה .

ראובן אגסי. מקום 3
דניאלה יקירה. מקום 4

"עם שלם" מוגדרת כמפלגה מזרחית מסורתית. עם הכרזתה כמפלגה לפני כחודשיים, התייחס אמסלם לתפישת העולם של המפלגה ולא הסתיר את ביקורתו על דרכה של ש"ס. "אנחנו נראה מהי יהדות מתונה מבית אבא, שמכבדת את התורה אבל מקנה לעבודה חשיבות של ערך עליון", אמר, "העולם החרדי הפך עולם של שנוררים, שלא לדבר על תעשיית הקמעות שש"ס טיפחה בפריפריה. אני רוצה שהראויים ביותר בעולם הדתי יהיו תלמידי חכמים, והיתר ילכו ללמוד ויהיו רופאים, עורכי דין או אדריכלים שנושאים בנטל".

לאחר שהשתלח בפומבי ביו"ר אלי ישי ובאנשים בסביבת המנהיג הרוחני הרב עובדיה יוסף. למרות זאת, מבחינה טכנית, הוא עדיין חבר כיום בסיעת ש"ס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ