נסגרו הרשימות הסופיות לבחירות לכנסת ה-19

ביום האחרון לשינויים ברשימות לכנסת עזב עמיר פרץ את העבודה וחבר לציפי לבני. 34 מפלגות הגישו את רשימותיהן לכנסת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

נסגרו הרשימות הסופיות של המפלגות שיתמודדו בבחירות הקרובותלא פחות מ-34 מפלגות הגישו את רשימותיהן. עמיר פרץ על עזיבת מפלגת העבודה והצטרף לתנועה בראשות ציפי לבני. אלי ישי ימשיך לעמוד בראש ש"ס, אריה דרעי מספר 2. 

22:40: נסגרו הרשימות הסופיות לקראת הבחירות. 34 מפלגות הגישו את רשימותיהן לוועדת הבחירות המרכזית. 

22:17: רשימת רע"מ–תע"ל: בראש הרשימה איברהים צרצור ואחריו אחמד טיבי, מסעוד גנאיים, טאלב אבו עראר, טאלב א-סאנע ומוחמד חסן כנעאן. רשימת בל"ד: בראש הרשימה ג'מאל זחאלקה ואחריו חנין זועבי, באסל גטאס, ג'ומעה זבארקה ועבד ארחים פוקרא.

יחימוביץ' בוועידת מפלגת העבודהצילום: תומר אפלבאום

22:12: כשלו המאמצים למנוע פילוג בדגל התורה, השותפה החרדית-ליטאית ברשימת "יהדות התורה". בוועדת הבחירות נרשמה הערב מפלגת "נצח", המייצגת את הפלג הירושלמי הפורש מדגל התורה.

21:58: סגן יו"ר ועדת הבחירות, ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו), הגיש הערב בקשה לפסול את רשימת מפלגת בל"ד לכנסת ה-19. בבקשת הפסילה כתב ח"כ רותם בין היתר "הגיעה העת כי ועדת הבחירות ובית המשפט העליון יציבו סוף סוף את הקו האדום, ויעבירו מהעולם את הכשל החיסוני הנרכש של הדמוקרטיה הישראלית: חוסר יכולתה להתמודד עם מיעוט עוין החותר תחת אושיות קיומה". יו"ר ועדת הבחירות, השופט אליקים רובינשטיין, העיר לח"כ רותם שזה אינו המעמד להגיש בקשה לפסילה. בבל"ד הגדירו את המהלך כספין, אך ציינו שהם מודעים לכך שיהיו ניסיונות לפסול את הרשימה או חלק מחבריה.

21:05: התנועה הירוקה הודיעה שלא תגיש את רשימת המפלגה לכנסת. ההודעה באה על רקע חבירתו של יו"ר התנועה, פרופ' אלון טל, לתנועה בראשות לבני. לדברי טל, "נוצר מצב שבפועל רשימת המפלגה התרוקנה וכל ההנהגה עזבה את הרשימה. היו לנו שתי אפשרויות: או ללכת עם ציפי לבני או לא להתמודד לכנסת. היו נסיבות יוצאות דופן שדרשו החלטה מהירה וקיבלתי אותה בהתייעצות עם ההנהגה. בסופו של דבר יראו שזה צעד נכון". חבר ועידת המפלגה, ד"ר אבי ליליאן, אמר הערב ל"הארץ": "לאלון טל אין מנדט. הוא פועל בניגוד להחלטת הוועידה אמש שהחליטה ברוב קולות מוחץ לרוץ עצמאית. מה שקורה הוא לא חוקתי, לא מוסרי ולא ערכי. אני וכל חברי הוועידה של התנועה הירוקה מתנגדים נחרצות לצעד מקומם זה".

20:53: יריב אופנהיימר, שדרישתו להיות מקודם למקום ה-24 ברשימת העבודה בעקבות פרישת פרץ לא התקבלה, אמר בתגובה: "גנבים ביום גנבים בלילה - זאת הפוליטיקה של יחימוביץ'".

20:38: לאחר הודעת שלום שמחון על פרישתו מהחיים הפוליטיים, הודיעה מפלגת העצמאות שלא תתמודד בבחירות. 

20:16: שר התמ"ת, שלום שמחון (העצמאות), הודיע כי לא יתמודד ברשימה לכנסת הבאה, לדבריו, על אף פניות מכמה מפלגות לרוץ ברשימתם כנציג ההתיישבות. ״העדפתי לגלות נאמנות לחברי במפלגת העצמאות ולא לדאוג לסידור עבודה לעצמי״, אמר שמחון.

20:12: גורמים בעבודה מוסרים שיו"ר קדימה שאול מופז הציע לשלי יחימוביץ' חבירה משותפת, אולם היא דחתה את ההצעה. יחימוביץ' אמרה בוועידת המפלגה כי "השבוע, וגם ממש עד השעות האחרונות, קיבלנו הצעות למכביר לחבירה לכל מיני גורמים פוליטיים. בצד ההצעות האלה היו גם דברים מפתים. היו סכומי כסף מאוד גדולים שהיו מאפשרים לנו קמפיין בחירות עם שלטי חוצות וזמן שידור שכל מי שניהל קמפיין היה יכול לאחל לעצמו. אבל, ואנחנו מפלגה ענייה מאוד, אמרתי לא ושוב פעם אמרתי לא".

פרץ ולבני במסיבת העיתונאים היום. פרץ יהיה מספר 3 ברשימת התנועהצילום: אלון רון

20:07: הליכוד-ביתנו פרסמה את רשימתה הסופית לבחירות: במקום הראשון בנימין נתניהו ואחריו אביגדור ליברמן, גדעון סער, יאיר שמיר, גלעד ארדן, סילבן שלום, עוזי לנדאו, ישראל כץ, דני דנון, סופה לנדבר, ראובן ריבלין, משה יעלון, יצחק אהרונוביץ, זאב אלקין, ציפי חוטובלי, אורלי לוי-אבקסיס, יריב לוין, יולי אדלשטיין, פאינה קירשנבאום, חיים כץ.

20:01: התנועה בראשות ציפי לבני פרסמה את רשימתה בסופית לבחירות לכנסת: במקום הראשון ציפי לבני ואחריה עמרם מצנע, עמיר פרץ, אלעזר שטרן, מאיר שטרית, דוד צור, יואל חסון, שלמה מולה, מרב כהן, אורית זוארץ, אהרון ולנסי, מגלי והבה, פרופ' אלון טל, רוברט טיבייב, ד"ר אבנר בן זקן, רחל אדטו, דינה מרגולין, דני שק, בועז נול ורוני בריזון.

בחירות 2013: כל העדכונים באתר "הארץ"

19:32: ועידת מפלגת העבודה קיבלה את הצעת יחימוביץ' לקדם את כל המתמודדים ברשימה במקום אחד בעקבות פרישת פרץ. יריב אופנהיימר עתר למחוזי נגד ההחלטה. לטענתו, יש לקדם אותו בשלושה מקומות, מכיוון שהוא התמודד ברשימה הארצית ולא במחוזות המשוריינים. בעקבות ההחלטה מאות מהנוכחים באולם קראו קריאות בוז ודרשו הצבעה חוזרת, אולם בסופו של דבר ההחלטה התקבלה. 

19:27: מהתנועה בראשות לבני נמסר בתגובה לביקורת מתחה עליהם יחימוביץ': "התגובות של שלי יחימוביץ' והעבודה מעידות על היסטריה ובלבול. לקחת מנדט ממפלגה לאחר שהציבור בחר בה, ולעבור למפלגה אחרת, זהו אופורטוניזם. לעומת זאת, לבוא לציבור לפני בחירות ולהציג לו דרך משותפת ועליה לבקש אמון - זו הפוליטיקה הנכונה והנדרשת. עמיר פרץ בחר מרצונו לעזוב את ביתו הפוליטי, ואת המקום השלישי והבטוח בצמרת הרשימה, לאחר שהשקיע מאמצים רבים בהתמודדות. החלטתו של פרץ מבטאת את חוסר הרלוונטיות של העבודה בשל ההחלטה לזנוח את הנושא המדיני-ביטחוני, אשר נדרש על מנת להשיג צדק חברתי".

19:14: בוועידת העבודה קראו ההמונים קריאות בוז לעמיר פרץ. ח"כ איתן כבל התייחס לעזיבתו ואמר: "בית לא עוזבים. קשה לי, אני מתייסר כמו כל חבר, אבל נפל דבר. מבחינתי ומבחינת מפלגת העבודה הורדנו מסך והיום, עם הגשת הרשימה, כולנו מסתערים לניצחון. אל ייפול לבבכם , אנחנו נעשה את זה. יש לנו את היכולת לנצח. להפיל את ממשלת נתניהו, זאת המשימה שלנו. בשיר לשלום כתוב: 'אל תביטו לאחור, הניחו להולכים'. שני הדגלים - הדגל החברתי ודגל השלום - היו לפני עמיר ויישארו גם אחרי עמיר".

18:48: יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', נשאה היום דברים בוועידת המפלגה. יחימוביץ' התייחסה למעבר של עמיר פרץ לתנועה בראשות ציפי לבני ואמרה "אנחנו משחיתים עניין וזמן על עוד פיצולון בגוש המרכז. באמת, זה הדבר שיביא את הבשורה? זו עוד קומבינה פוליטית. מדובר בשפל פוליטי נוסף ובאיסוף פליטי פליטים באופן שאין בו ולו שמץ של אידיאולוגיה. אל תכנעו לאופרטוניזם, למזימות, לקומבינות, ליצרים, לספינים ולמשחקי הכסאות חסרי השחר שהכל יש בהם רק לא ערכים. אל תכנעו כי זה לא חייב להיות ככה. ציבור יקר, אזרחי מדינת ישראל, מגיע לכם יותר, מגיע לכם אנשים עם אש בעיניים, עם נכונות לקחת אחריות על החיים שלכם ולשרת אתכם, להנהיג אתכם, לעשות את החיים שלכם ראויים יותר, מנהיגים שיעשו הכל כדי שהמדינה תשרת אתכם ולא רק שאתם תשרתו את המדינה".

18:43גדעון לוי כותב על עזיבתו של עמיר פרץ מהעבודה וחבירתו ללבני. לטענתו, פרץ הפקיר את המפלגה לשלי יחימוביץ' ולמרכז הפוליטי

17:55: יו"ר "התנועה", ציפי לבני, החלה להודיע לחברי מפלגתה על מקומותיהם ברשימת המפלגה לכנסת. במקום השני, אחרי לבני, ימוקם כצפוי עמרם מצנע ובמקום השלישי המצטרף הטרי עמיר פרץ. אחריהם, בסדר יורד: האלוף במיל' אלעזר שטרן, ח"כ מאיר שטרית, ניצב בדימוס דוד צור, ח"כ יואל חסון וח"כ שלמה מולה.

17:47: מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, שיגר היום מכתב ליו"ר העבודה שלי יחימוביץ, בו הוא דורש לקדמו ברשימת המפלגה לכנסת בעקבות פרישתו של עמיר פרץ. לטענת אופנהיימר, מכיוון שהתמודד ברשימה הארצית ולא במחוזות המשוריינים, בעקבות פרישת פרץ הוא צריך להתקדם למקום ה-24, במקום המקום ה-27 והלא ריאלי בו הוא ניצב כיום. אופנהיימר חושש שיחימוביץ' תחליט לקדם את כל המועמדים ברשימה במקום אחד בלבד, וכך ייפגעו סיכוייו להתקדם למקום ריאלי.

16:30: מועצת החכמים של ש"ס החליטה היום כי בראש רשימת המפלגה לכנסת יעמוד אלי ישי, ואחריו אריה דרעי ואריאל אטיאס. יתר העשירייה הראשונה כמעט זהה לזו שהתמודדה לכנסת היוצאת, מלבד חיים אמסלם, שפרש מהמפלגה וירוץ בראש מפלגת "עם שלם". את המקומות הרביעי והלאה ברשימה תופסים: סגן שר האוצר יצחק כהן, השר משולם נהרי, ח"כ אמנון כהן, השר יעקוב מרגי, ח"כ דוד אזולאי, ח"כ יצחק ועקנין, ח"כ ניסים זאב וח"כ אברהם מיכאלי.

16:20: ח"כ חיים אמסלם פרסם אתמול את רשימת מפלגת "עם שלם" לכנסת. אמסלם לא הצליח לגייס לרשימה דמויות ציבוריות בולטות, והציג נבחרת אלמונית יחסית. במקום השני, אחרי אמסלם עצמו, ניצב משה צרפתי (מנכ"ל עם שלם; איש היי-טק ולשעבר קצין בחיל האוויר), ואחריו ראובן אגסי (חבר הפורום לשוויון בנטל, אביו של שי אגסי), דניאלה יקירה (פעילה חברתית בצפון הארץ) ומקסים אוקנין (לשעבר סגן ראש העיר ערד).

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ