"התנועה" השיקה את קמפיין הבחירות ולבני תקפה את יחימוביץ'

יו"ר המפלגה החדשה היתה היחידה שנשאה דברים באירוע ותקפה את ראש הממשלה ומפלגת העבודה. פרץ מונה לראש מטה הבחירות

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

עמיר פרץ היה הערב (ראשון) קרוב מאוד לפגישה בלתי מתוכננת עם שלי יחימוביץ'. פרץ היה אחד מחתני השמחה באירוע להשקת קמפיין הבחירות של מפלגת התנועה בבית סוקולוב בתל אביב. באותה השעה, בקצה השני של המסדרון, ומטרים ספורים מהחגיגות של ציפי לבני ורשימתה החדשה, הרצתה שלי יחימוביץ' בכנס של המועצה לשלום וביטחון. בדרכו החוצה, לא היתה לפרץ ברירה אלא לעבור מול האולם שבו נשאה יחימוביץ' דברים. בקצה העין אולי ראה אותה, אך מעבר לכך הנתק ביניהם נותר בעינו. "אני מכבד אותה ובטוח שהיא עושה את עבודתה", אמר פרץ במבוכה מסוימת ולא הוסיף.

מועמדי התנועה לכנסת עלו לבמה בזה אחר זה. מחיאות הכפיים הסוערות ביותר נשמעו עם כניסתו של פרץ לאולם. הוא התקבל בחום בידי פעילי המפלגה החדשה, ובהם תומכים ותיקים שלו, לצד פעילי קדימה לשעבר, אנשי התנועה הירוקה וחברים של המועמדים. על הבמה ישב פרץ מחויך לצד האלוף (במיל') אלעזר שטרן. מצדו השני ישבה לבני ולידה עמרם מצנע. בתשובה לשאלת "הארץ" על החיבור האידיאולוגי בין חברי המפלגה החדשה, אמר פרץ כי לשטרן דעות ליברליות: "אני מאמין שגם בנושא התהליך המדיני נמצא את האינטגרציה הנכונה".

מהאירוע נעדרו שלושה מפורשי קדימה שהצטרפו ללבני – חברי הכנסת מאיר שטרית, רוברט טיבייב ורחל אדטו. שטרית, המשובץ במקום החמישי ברשימה, שוהה בחו"ל. "למה לו להיות פה?", מתח אחד הנוכחים ביקורת על משחק הכיסאות הפוליטי, "הרי הוא כבר סידר לעצמו מקום בכנסת הבאה". לעומת שטרית, היעדרותם של טיבייב ואדטו נועדה אולי להעביר מסר ללבני על אכזבתם מהמקומות בהם שיבצה אותם ברשימה – טיבייב במקום ה-14 ואדטו ב-16. "אין מה לעשות, לא כולם יכולים להיות מרוצים. ככה זה כשמרכיבים רשימה", אמר אחד ממקורביה של לבני.

ציפי לבני צילום: מוטי מילרוד

כל העידכונים, הפרשנויות והסקרים בעמוד הבחירות המיוחד

לבני היתה היחידה לשאת דברים. היא ניצלה את הבמה למתוח ביקורת חריפה על ראש הממשלה, בנימין נתניהו ולשגר חיצים גם לעבר יחימוביץ'. "באנו כי הרגשנו את הייאוש, כי שמענו את אלו שאמרו שאין לנו למי להצביע. באנו כי ראינו את הריק, את הפוליטיקאים שקורצים לכל כיוון, את אלו שמפחדים לגעת בנושאי הקיום שלנו כאן כי זה לא טוב פוליטית – אני מדברת גם על אלה שבתוך הממשלה וגם על אלה שמחוץ לממשלה", אמרה. "אנחנו לא מפחדים להרים דגלים חשובים לעתידה של ישראל גם אם זה לא פופולארי או טוב אישית למשהו".

היום השיקה התנועה גם את הקמפיין שלה. בשלב זה מתמקד הקמפיין במתקפה על ממשלת נתניהו-ליברמן. המודעות הראשונות מצביעות על סכנות מהמשך השלטון הקיים, לעומת התקווה הגלומה במנהיגותה של לבני. "ביבי וליברמן אסון, ציפי לבני שלום", נכתב באחד השלטים. הקמפיין צפוי לעסוק בעיקר בצורך לחדש את התהליך מדיני. בינתיים, לבני מינתה את פרץ לראש מטה הבחירות. הוא הביע הערב תקווה שהסקרים יצביעו תוך שבוע-שבועיים על גידול משמעותי בכוחה של התנועה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ