ריבלין ונתניהו סיכמו: לא תקודם חקיקה עד הבחירות; הדיונים בחוק הריכוזיות יבוטלו

יו"ר הכנסת ורה"מ החליטו שחקיקה תקודם רק במקרה של צורך דחוף. הצעות להחמרת הטיפול במסתננים ולהעמקת המס יחכו לכנסת הבאה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין סיכם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא לכנס יותר את הכנסת עד הבחירות. ריבלין הבהיר לנתניהו שלדעתו אין לקדם חקיקה ממשלתית או פרטית בפגרת בחירות, למעט בעניין שהוא צורך מיידי ודחוף למדינת ישראל. נתניהו קיבל את עמדתו של ריבלין והודיע כי לא יבקש את כינוס המליאה בפגרה לצורך קידום חקיקה ממשלתית, ובעקבות זאת הורה על ביטול הדיונים בהצעת חוק הריכוזיות שתוכננו להתקיים בוועדת הכספים בשבועות הקרובים.

גם מהלכי חקיקה נוספים כדוגמת החמרת הטיפול במסתננים והעמקת הגבייה בתחום המס צפויים להידחות לכנסת ה-19. ריבלין אמר כי "בתקופת מעבר של פגרת הבחירות, הכנסת איננה צריכה לקבל החלטות לטווח ארוך. חברי הכנסת והמפלגות עסוקים במערכת הבחירות ובהחלט עלולים ליפול פגמים בעבודת החקיקה של הכנסת. לכן עדיף לדחות את מהלכי חקיקה משמעותיים לכנסת הבאה".

נתניהו וריבליןצילום: אנצ'ו גוש

אתמול (שני) ביקש היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הבהרות משר הביטחון, אהוד ברק, בנוגע למינויו של אלוף גדי אייזנקוט לתפקיד סגן הרמטכ"ל. בפנייה שהועברה לברק, תהה היועץ המשפטי על עיתוי ההחלטה על המינוי – כחודש וחצי לפני קיום הבחירות.

גם עמדת האוצר בעניין שביתת האחיות גורסת כי אין אפשרות לבצע שינויים מרחיקי לכת בעת ממשלת מעבר. "ישראל מצויה בתקופת בחירות, ובתקופה זו יש קושי רב עד כדי בלתי ניתן להיענות לדרישות שכר מופלגות, שיש להן השלכות כלכליות משמעותיות והשפעות רוחביות ארוכות טווח על תקציב המדינה", נמסר מהאוצר. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ