38 ימים לבחירות |

ליברמן הודיע שהוא מתכוון להתפטר בעקבות החלטת היועמ"ש

"אף שאני יודע שלא עברתי כל עבירה, החלטתי להתפטר ולהסיר את חסינותי", הודיע שר החוץ, שרמז כי ינסה להגיע לעסקת טיעון לפני הבחירות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שר החוץ, אביגדור ליברמן, הודיע אחר הצהריים (שישי) כי הוא מתכוון להתפטר מתפקידו כשר החוץ בעקבות הכוונה להגיש כתב אישום בעניינו. ליברמן רמז כי ינסה להגיע לעסקת טיעון עוד לפני הבחירות בישראל, והוסיף כי קיבל את ההחלטה לאחר התייעצות עם עורכי דינו וזאת חרף חוות דעת שהעבירו לו ולפיה אין הוא חייב להתפטר.‬

בכירים ב"ליכוד ביתנו" הבהירו כי ליברמן יישאר במקומו בהנהגת הרשימה, ואף יתמודד בבחירות לכנסת ה-19. את מקומו כשר החוץ ימלא ככל הנראה דני אילון, כיוון שסביר שהזמן המועט עד לבחירות יאפשר מינוי של שר חדש. ואם ההכרעה המשפטית לא תתקבל עד הבחירות, יאיר שמיר יהיה השר הבכיר של המפלגה‬.

"היום קיימתי ישיבות עם עורכי דיני ועם חברי מטה הבחירות. חוות הדעת המשפטית קובעת שאינני חייב, לאור נסיבות הענין ופרטי כתב האישום, להתפטר מתפקידי בממשלה", כתב ליברמן בחשבון הפייסבוק שלו.

"על אף שאני יודע שלא עברתי כל עבירה, אך מתוך רצון שלאחר שנים כה רבות בהן מתנהלים נגדי הליכים משפטיים, חקירות והאזנות אוכל לשים גם את הענין שנותר, שגם משפטנים בכירים ביותר סבורים שאין בו כל היבט פלילי, מאחוריי, החלטתי להתפטר מתפקידי כשר החוץ וסגן רה״מ וכפי שהודעתי אתמול גם להסיר את חסינותי באופן מיידי, ולאחר 16 שנים בהן מתנהלות נגדי חקירות אוכל לסיים את הענין במהרה וללא עיכובים ולנקות את שמי באופן מוחלט", כך ליברמן.

"אני עושה זאת גם משום שאני סבור שאזרחי ישראל זכאים ללכת אל הקלפי לאחר שהענין כבר הוכרע, קרי שהכרעה משפטית תתקבל עוד לפני הבחירות ואוכל להמשיך ולשרת את מדינת ישראל ואת אזרחי ישראל כחלק מהנהגה חזקה ומאוחדת שתתמודד עם האתגרים הביטחוניים, המדיניים והכלכליים הניצבים בפני מדינת ישראל".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח היום עם ליברמן ואמר לו כי הוא מאחל לו שיוכיח בהקדם את חפותו גם בנושא היחיד שנשאר על הפרק ויחזור במהרה לכהן בתפקיד בכיר בממשלה.

אתמול החליט היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, להגיש כתב אישום נגד שר החוץ במה שכונה פרשת השגריר. ליברמן יואשם במרמה ובהפרת אמונים כיוון שבדצמבר 2009 הציע לממשלה למנות את שגריר ישראל לשעבר בבלרוס, זאב בן אריה, לשגריר במדינה אחרת, וזאת למרות שעל פי הראיות, ליברמן ידע כי הלה מעל בתפקידו ומסר לו מידע חסוי שהגיע אליו בתוקף תפקידו כשגריר, הכולל פרטים מתוך חיקור דין שנגע לליברמן.

הבוקר הגישה יו"ר מרצ, זהבה גלאון, עתירה לבג"ץ בבקשה להורות על פיטוריו של ליברמן. את העתירה הגישה עו"ד דפנה הולץ-לכנר נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החוץ ליברמן והיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. נוסף על פיטורי ליברמן, מבקשת גלאון להורות ליועץ המשפטי לצרף לכתב האישום חוות דעת המבהירה כי בעבירות המיוחסות לליברמן יש קלון. אחר הצהרים אמרה גלאון כי היא מברכת על החלטתו של ליברמן, "הוא מנע את הבושה שהיתה נגרמת לו בהמשך".

בתגובה להודעתו של שר החוץ אמר ח"כ דב חנין (חד"ש): "ליברמן עוזב עכשיו רק כדי לחזור יותר בגדול אחרי הבחירות. עכשיו הציבור חייב לחסום את דרכו. הגיע הזמן להשתחרר מהכוחונות ומהזלזול בחוק שליברמן מסמל", אמר.

לחצו לקריאת הכרעת היועץ המשפטי בפרשת ליברמן

ההחלטה להתפטר - מוצדקת? הגיבו כאן באמצעות הפייסבוק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ