ליברמן התנצל על "נאום הוויבערס"

שר החוץ המתפטר האשים את לבני, יחימוביץ' וגלאון ברדיפתו וכינה אותן בשם גנאי. היום הוא התנצל בפייסבוק וחתם את דבריו בבדיחה פולנית

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר החוץ המתפטר, אביגדור ליברמן, פרסם אחר הצהריים (ראשון) התנצלות מבודחת בפני העדה הפולנית בישראל על נאום ה"ווייבערס" שנשא בשבוע שעבר ובו האשים את ציפי לבני, שלי יחימוביץ', וזהבה גלאון ברדיפתו ממניעים לא עניניים.

דווקא ביום פרישתו, ליברמן מצא זמן להגיב בשעשוע להתבטאות השוביניסטית והלא דיפלומטית שזיכתה אותו בביקורת רבה, כולל באינטרנט. בעמוד הפייסבוק שלו הוא כתב: "כמי שמעריך מאוד את העדה הפולנית בישראל ואת תרומתה הגדולה לאורך השנים למדינה, וכמי שבבחירות האחרונות שליש מסיעתו היו נשים שנושאות גם בתפקידים בכירים, לא חשבתי שבדיחה קטנה תעשה רעש כל כך גדול. עכשיו ברצינות, לא בצחוק, התנצלותי הכנה בפני מי שנפגעה ונפגע מהבדיחה".

ליברמן חתם, משועשע, בביטוי הפולני השגור והלא דיפלומטי, "ועכשיו אשב לי קצת בחושך לבד ואחשוב על זה שוב".

שר החוץ המתפטר אמר באותו נאום כי "ראיתי את המתקפות של שלושת (הטעות במקור) הוויבערס (כינוי מעליב לנשים ביידיש) שתקפו אותי: ציפי לבני שלי יחימוביץ זהבה גלאון - הקבוצה הפולנית... אני לא יודע בעצם כי זהבה גלאון היא ליטאית, לא פולנית, אבל הן תקפו אותי בשצף קצף". לבני וגלאון ביקשו שלא להגיב לדברים.

איור: ערן וולקובסקי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ