גלאון השיקה את קמפיין מרצ ותקפה: "יחימוביץ', לבני ולפיד יצטרפו לנתניהו"

למרות הסכם העודפים עם התנועה, ביקרה גלאון את הרכבה. לדבריה, פניה של מרצ לאופוזיציה: "אחרי רשימת הליכוד שנבחרה, הכנסת היוצאת היא פיקניק"

אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור

מרצ השיקה הבוקר (ראשון) את קמפיין הבחירות שלה. "הקול הבטוח שלך נגד ביבי", נכתב על שלט גדול מאחורי מועמדי המפלגה לכנסת – זהבה גלאון, אילן גילאון, ניצן הורוביץ, מיכל רוזין, עיסאווי פריג', תמר זנדברג ומוסי רז. זה יהיה גם המסר המוביל בקמפיין של מרצ, שמבקשת למתג עצמה כמפלגת השמאל הציונית היחידה בישראל.

יו"ר המפלגה גלאון תקפה במסיבת עיתונאים בתל אביב את מפלגות גוש המרכז. "ציפי לבני תצטרף לממשלת נתניהו וגם שלי יחימוביץ' תעשה זאת", אמרה, "אני יודעת את זה בוודאות גמורה. אף אחת מהן לא התחייבה שלא תשב עם נתניהו. יש להן מחויבות למועמדים ברשימה שלהן, שדרשו מהן שלא להתחייב לא לשבת בממשלת נתניהו. יחימוביץ' לא שוללת, לבני לא פוסלת ויאיר לפיד כבר תופר חליפה. מרצ תמליץ על מועמד מהאופוזיציה שיתחייב לא לשבת בממשלת נתניהו".

בחירות 2013: כל העדכונים באתר "הארץ"

השקת הקמפיין של מרצ, הבוקרצילום: אלון רון

מרצ אמנם חתמה על הסכם עודפים עם התנועה, אך גלאון לא היססה לתקוף את לבני אישית. "היא בורחת מהשמאל ורוצה לקבל קולות מאנשים שהיא בזה לערכים שלהם", אמרה, "בשבוע שעבר התפרסם שהיא נזפה במספר שתיים שלה, שאמר על עצמו שהוא מהשמאל. נוזף ומושפל שמעתי אותו ברדיו נאלץ להסביר שלבני מהימין והוא מהשמאל והם נפגשים במרכז. ריחמתי על מצנע, לבי נכמר עליו ועל פרץ. אין תשתית רעיונית שמחברת בין פרץ ואלעזר שטרן הימני. הצבעה עבור מפלגות מרכז היא הצבעה עבור שום דבר, שמשמעה להחליט לבחור בביבי נתניהו". 

גלאון הוסיפה כי מרצ נושאת באחריות להוביל מחנה שממשלת נתניהו האחרונה רדפה אותו פוליטית, וניהלה נגדו מסע תעמולה ביוזמות חקיקה ובסתימת פיות. "מה שהיה בכנסת הקודמת הוא פיקניק לעומת מה שיהיה בכנסת הבאה, אחרי שראינו את רשימת הליכוד שנבחרה", העריכה. 

למרות הדברים האלה, הודתה גלאון כי נתניהו צפוי להרכיב את הממשלה הבאה ופניה של מרצ ככל הנראה לאופוזיציה. "התחרות כרגע בין מפלגות המרכז היא מי תהיה השותפה הבכירה בקואליציית נתניהו", אמרה, "אנחנו נתמוך במועמד או מועמדת שיכריזו שלא ישבו בממשלת נתניהו. מבחינתנו אופוזיציה היא לא גלות, היא שליחות. אם נצטרך לפעול באופוזיציה נעשה את זה כפי שעשינו קודם". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ