יחימוביץ': רק בית המשפט צריך להכריע בעניין ליברמן

יו"ר העבודה קראה לפרקליטות המדינה שלא לגבש הסדר טיעון עם שר החוץ המתפטר. "הנאשם קבע מי יהיה שר המשפטים ומי יהיה מפכ"ל המשטרה"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', קראה היום (ראשון) לפרקליטות המדינה שלא לגבש הסדר טיעון עם שר החוץ המתפטר, אביגדור ליברמן, אלא להעביר את ההכרעה בעניינו לבית המשפט. בכנס שערכה המפלגה בעקבות ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום, אמרה יחימוביץ': "האם הצדק במקרה הזה לא חייב להיעשות וגם להיראות בבית המשפט? אני בטוחה שיש עוד הרבה מאוד חשודים שהיו רוצים עסקת טיעון בתנאים מיטיבים בלי משפט. אבל מה המשמעות של שוויון בפני החוק? שכולם שווים בפני החוק".

לדבריה, "איווט ליברמן, הנאשם, קבע מי יהיה שר המשפטים, מי יהיה יו"ר ועדת חוק ומשפט, מי יהיה מפכ"ל המשטרה, מי יישב בוועדה למינוי שופטים. את כל אלה הוא קבע בעודו נחקר חקירה נמרצת בכמה פרשיות. זה לא מתקבל על הדעת וזה הפך לשגרה שאנחנו מקבלים כמובן מאליו".

במחקרי עומק שערכה המפלגה התברר שהציבור כמעט לא מגלה עניין בנושאים הקשורים לשלטון החוק והמאבק בשחיתות. למרות זאת, יחימוביץ' הציגה היום את תוכנית המפלגה לחיזוק שלטון החוק ומיגור השחיתות, יחד עם ניצב בדימוס, משה מזרחי, העיתונאי לשעבר מיקי רוזנטל ואיש החינוך, חילי טרופר.

שלי יחימוביץ' בסוף השבוע בכנס טבריה צילום: גיל אליהו

התוכנית עצמה נעה בין נאיביות לשאפתנות מקצועית. במציאות בה גוברים בכנסת הקולות לריסון בית המשפט העליון, חברי העבודה מתכננים לחזק את בתי המשפט ומעמדם ולהחליש את ההשפעה הפוליטית על בית המשפט העליון, באמצעות שורה של צעדים ובהם: הפרדת התלות הארגונית בין העליון לשר המשפטים ועיגון שיטת הסניוריטי. חרף הקיצוץ הדרמטי המתוכנן בתקציב המדינה, במפלגה קוראים להוסיף 4,685 שוטרים בתוכנית חמש-שנתית. בנוסף, במפלגה קוראים לחקיקת חוק גילוי עניינים של נבחרי ציבור וחשיפת הצהרות-הון בפני הציבור וכמו כן קידום השקיפות במסגרת "חוק חופש המידע". לצד כל אלה קוראים במפלגה להשקיע משאבים במערכת החינוך ולהוסיף תכנים על מערכת המשפט וחשיבות שלטון החוק והמנהל הציבורי התקין לתוכנית הלימודים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ