בליכוד מתלבטים אם להשאיר את ליברמן בקדמת הבמה

בכירים במפלגה אומרים כי סקרים שיערכו בימים הקרובים יכריעו האם להסתיר את נוכחות שר החוץ המתפטר. "לא יודעים איך האישום ישפיע על הבוחרים"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מתקשים להחליט אם מתפקידו יהפכו נטל על קמפיין הבחירות או שיתגלו כנכס אלקטורלי. בכירים במפלגה אמרו אתמול (ראשון) שהסקרים שיערכו בימים הקרובים יכריעו אם להשאיר את ליברמן בקדמת הבמה, או להסתיר את נוכחותו בקמפיין.

"אנחנו עדיין לא יודעים לומר איך ההתפטרות של ליברמן תשפיע על המצביעים. אם יישמר סטטוס קוו של 39 מנדטים בסקרים אז אפשר להניח שההשקעה באיחוד עם ליברמן השתלמה. אם יתברר שיש ירידה במנדטים ארתור פינקלשטיין כבר ירחיק אותו מעיני הציבור", אמר בכיר בליכוד. לדבריו, "חבירת ישראל ביתנו לליכוד הניבה שורה של נכסים לא מבוטלים לנתניהו: הוא מוסיף תקציב בכמות בלתי הגיונית לקמפיין שלנו, כשבגוש המרכז, המתחרה בנו, המפלגות שסועות ונעדרות תקציב; הוא הכניס לנתניהו הרבה מאוד ׳יס מנים׳ לרשימה שלא יתפרעו לו בכנסת אחרי הבחירות. מהבחינה הזאת עדיף לביבי שליברמן יורשע, כי הוא ישאיר אותו עם רשימה נוחה מאוד בכנסת הבאה".

קשה היה לאתר אתמול בכירים בליכוד שיסכימו לדבר לייחוס ואפילו שלא לייחוס על האישום נגד ליברמן. במפלגה מבקשים שלא להתמודד פומבית עם שאלות שעלולות לחבל בקמפיין ובהן הדימוי שיצטייר לליכוד כמפלגה שמפנה עורף למערכת אכיפת החוק ומעדיפה לטפח אדם שנוי במחלוקת, שאמור לעמוד לדין בעבירות שביצע בהיותו אחד מבכירי נבחרי הציבור בישראל.

"אני לא פוסל את האפשרות שתומכי ליכוד יעדיפו שלא להצביע לליכוד-ביתנו בגלל נוכחותו של ליברמן, אבל מנגד סביר שהתמיכה ברשימה המשותפת תגדל דווקא מקרב מצביעי ישראל ביתנו שיבקשו לחזק את ליברמן על עינוי הדין שנגרם לו לאורך שנים", אמר אתמול מקורב לראש הממשלה. מנגד, בכיר אחר אמר אתמול, ״לא צריך לבחון לעומק את פרשת ליברמן כדי להבין שהציבור יקבל את התמודדותו. מספיק להסתכל על מערכת הבחירות הנוכחית, לראות את הכמיהה הציבורית שהיתה לכך שאולמרט יחזור, זה אומר הכל. מדד השחיתות לא מהווה אינדיקציה לפופולריות של מפלגות בישראל".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ