ש"ס מסמנת את היריב: נפתלי בנט והבית היהודי

בעקבות דברי בנט נגד החרדים, בש"ס תוקפים: "טעות של טירון פוליטי". במפלגה מעריכים שבין 5 ל-6 מנדטים מתנדנדים בין שתי המפלגות

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

לא יאיר לפיד ולא חיים אמסלם: ש"ס מסמנת יריב חדש בקמפיין הבחירות שלה, נפתלי בנט יו"ר הבית היהודי. לדברי אריה דרעי, מראשי ש"ס, המתקפות שלו ושל שותפו להנהגת ש"ס אריאל אטיאס נגד יו"ר הרשימה הדתית-לאומית הן תשובה למתקפות קודמות של בנט על החרדים וש"ס בפרט.

כל העדכונים, הסקרים והפרשנויות בעמוד הבחירות המיוחד

בש"ס אומרים כי "לגיטימי שנפתלי בנט רוצה להגיד שר הפנים או השיכון, אבל במקום להגיד את זה הוא הולך על הראש של ש"ס בדרך השלילה. זו זכותו לעשות מה שהוא מבין אבל הוא עושה פה טעות של טירון פוליטי. הוא צריך לחשוב על היום שאחרי הבחירות, ועל הבריתות שיהיו לו אז. חוץ מזה, אם הוא מתכוון לייצג את המתיישבים ביש"ע אז הוא לא סקטוריאלי?".

לדברי מקורות במטה הבחירות של ש"ס, סקרים פנימיים וקבוצות מיקוד של המפלגה חשפו בפני יועציה האסטרטגיים כי יש בין חמישה לשישה מנדטים שמתלבטים אם להצביע ש"ס או הבית היהודי. הסוקרים מייחסים זאת לברית בין הליכוד לישראל ביתנו, שגרעה ממפלגת השלטון חלק ממצביעיה. במטה הבחירות של ש"ס מזהים גם קבוצה לא זניחה של מי שבעבר בחרו ש"ס וכעת מתכוונים או שוקלים להצביע הבית היהודי.

נפתלי בנטצילום: ניר קידר

נראה כי נתונים אלה לא זרים גם לבנט, שבראיונות לתקשורת בימים האחרונים קרא להוציא מידי ש"ס את שלושת המשרדים הממשלתיים שבאחריותה - הפנים, הבינוי והדתות. למעריב אמר, "צריך להוציא את האחריות על השיכון מהידיים הסקטוריאליות החרדיות", ולערוץ 2 אמר שהפקדת שירותי הדת בידי ש"ס היא "אסון גדול". בנט התבטא שוב ושוב גם בצורך שהחרדים יישאו בנטל השירות, ואתמול הגיב לדו"ח העוני של "לתת" בקריאה לחרדים לצאת ממעגל העוני באמצעות שוק העבודה, ועם זאת ציין כי אסור שהדבר ייעשה בכפייה.

אריה דרעי, מראשי ש"ס, אמר ל"הארץ": "אני מצר על זה שבנט, שאני מעריך אותו ובירכתי אותו עם זכייתו בבחירות הפנימיות בבית היהודי, פתח חזית נגד ש"ס. אני חושב קודם כל שזו טעות. אין לשנינו את הלוקסוס לריב אחד עם השני כאשר הצביון היהודי של מדינת ישראל מוטל בסימן שאלה".

דרעי דיבר ביום שישי ברדיו קול חי, ואמר כי ש"ס ויהדות התורה צריכות לשלב ידיים במאבק נגד בנט. שלשום הופיע שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס בכנס פעילים ביהוד, ותקף את בנט על דבריו כי משרדו מנוהל באופן סקטוריאלי: "אף אחד לא יגיד לנו סקטוריאליים", אמר אטיאס.

לקולות האלה הצטרף אתמול עורך עיתון "משפחה", יוסי אליטוב, שהקדיש את טורו במהדורת אמצע השבוע לבנט, ותיאר אותו כחלק מתופעה של שנאת חרדים בקרב הדתיים-לאומיים. את מאמרו סיכם במלים: "מי היה מאמין שהנפתלי הזה עוד יגרום לי להתגעגע לזבולון".

בבית היהודי מכחישים מתקפות על ש"ס. לפיהם, בנט "מתנגד לסקטוריאליות" גם כשזו באה מכיוונה של יו"ר העבודה שלי יחימוביץ'. מהבית היהודי נמסר: "ש"ס וציבור תומכיה הם אחינו ושותפים לרבות מההשקפות שלנו על צביונה היהודי של המדינה, ואנו נעבוד איתם בשותפות גם לאחר הבחירות".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ