בכירים בליכוד נגד פינקלשטיין: הקמפיין לא הולך לשום מקום, אין מסרים

לדבריהם, "האסטרטגיה היא להרדים את השטח. לא רוצים לעשות טעויות". גורמים במערך ההסברה: "ביבי לא מרוח על שלטי חוצות. הוא מנהל את המדינה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בכירים בליכוד תקפו אתמול (שני) את קמפיין הליכוד-ביתנו וטענו שהצוות האסטרטגי מנסה "להרדים את השטח", לא מפיץ מסרים ומונע מחברי כנסת ושרים להתראיין כדי להימנע מטעויות. "אין כמעט פעילות בשטח, אין שלטי חוצות, והח"כים כמעט שלא נשלחים להתראיין בתקשורת. מטה ההסברה כמעט שלא מתפקד. האסטרטגיה כרגע היא להרדים את השטח. לא רוצים לעשות טעויות", אמר אחד הבכירים במפלגה. לדבריו, "הרבה שרים ממודרים מהקמפיין".

שר החינוך גדעון סער מונה לאחרונה לעמוד בראש מטה הבחירות, ואילו השר להגנת הסביבה גלעד ארדן מונה לראש מטה ההסברה. שרים אחרים, בהם סילבן שלום וישראל כץ, נדחקו אל מחוץ למעגל מקבלי ההחלטות. במפלגה מדברים על תסכול גם בקרב בכירים במטה ההסברה עצמו: "כיוון שעוד אין אסטרטגיה כמו שצריך, אין מסרים. כשאין מסרים, אי אפשר לתת לאנשים להתראיין. התחושה היא שהקמפיין לא הולך לשום מקום", אמר בכיר במפלגה והוסיף, "לא הגבנו כמו שצריך על משבר האחיות, לא התייחסנו כראוי לפרישתו של ליברמן וגם לא למשבר בערוץ 10".  הביקורת לא מסתכמת רק בקמפיין עצמו. במפלגה טוענים כי החיבור עם ישראל ביתנו מסרבל את תהליך העבודה.

המוח מאחורי הקמפיין הוא האסטרטג ארתור פינקלשטיין. פינקלשטיין ביקר בישראל לאחרונה וצפוי לשוב בקרוב כדי לעמוד מקרוב אחרי ניהול מערכת הבחירות. תחתיו עובדים הפרסומאי גיל סמסונוב ויועצי התקשורת רונן משה ורון לוין. על פי ההערכות, ובניגוד לדימוי שדבק בפינקלשטיין, הקמפיין שיושק ביום שלישי הבא כמעט שלא יכלול מסרים שליליים. "אנחנו מפלגת שלטון. נלך על קמפיין חיובי. אנחנו לא רוצים להעמיד את המפלגות האחרות באותה דרגה שלנו. לכן כמעט שלא נתייחס אליהן", אמרו במפלגה.

איור: עמוס בידרמן

גורמים המעורים בעבודת המטה דחו אתמול את הטענות. "זה שאין שלטי חוצות, זה לא אומר שאין קמפיין אלא שיש קמפיין מסוג אחר", אמר גורם במערך ההסברה של המפלגה. לדבריו, "בזמן שראשי כל המפלגות מרוחים על שלטי חוצות, ביבי לא נמצא שם אלא מנהל את המדינה. מבחינתנו כולם מועמדים, אבל רק ביבי הוא ראש הממשלה". במטה מחשיבים את סדר היום שבעיקרו מדיני-ביטחוני בשבועות האחרונים כהישג של הקמפיין. "סדר היום לא הצליח לזוז לנושא החברתי-כלכלי, למרות הניסיונות של המפלגות השונות למשוך לשם. כולם מתעסקים בנושאים המדיניים, בבנייה ברמת שלמה ובסכנות שנשקפות מסוריה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ