דרעי רומז: לא נצטרף לקואליציה אם יקוצצו תקציבי הרווחה

בש"ס מגבירים את הטון: המפלגה החרדית החלה לפרסם, לראשונה, באתר ספורט ודרעי אמר כי נתניהו צריך להציג את התקציב הצפוי לפני הבחירות

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

אריה דרעי, מראשי ש"ס, קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו להציג לציבור את תקציב 2013 לפני הבחירות. "הבחירות צריכות להיות משאל עם על הקיצוץ המתוכנן", אמר דרעי אתמול (שלישי) בסיור בבאר שבע שבו הגביר את הטון בנושאים החברתיים-כלכליים ואף השמיע התחייבות: "לאחר הבחירות אמליץ למועצת חכמי התורה לא לשבת בממשלה שתקצץ בתקציבי הרווחה החינוך והבריאות, ולא תקצץ בתקציב הביטחון". דרעי אמר, כי הוא מתנגד לקיצוץ רוחבי בכל משרדי הממשלה וקרא להטלת מע"מ דיפרנציאלי. "לא יכול להיות שמי שקונה מכונית יוקרה משלם אותו מע"מ כמו מוצרי יסוד שמשלמות משפחות נזקקות".

בעקבות הבחירות המתקרבות ש"ס החלה לקרוץ החל מהבוקר לקהל חדש – צרכני עיתונות הספורט. המפלגה החרדית – שבביטאונה "יום ליום" לא תופיע מלה על ספורט, מטוב ועד רע - העלתה את קמפיין "אנחנו בשביל אלה שאין להם" לאתר חדשות הספורט והכדורגל One. המודעה של ש"ס מוקמה הבוקר לא הרחק ממדור הרכילות "גליצ'ים" המוקדש לשאלות "מי עזב את הבית" ואיזו דוגמנית "מחליפה מיצים עם...".

ממטה המפלגה נמסר, כי מדובר בניסיון להגיע לקהל מסורתי ודתי הצורך חדשות ספורט. "הסקטור שלנו הם אלה שאין להם, והוא כולל מצביעים רבים מאוד דתיים ומסורתיים", נמסר ממטה ההסברה של ש"ס. "בבחירות האלה אנחנו מתמקדים בלהשיב את כולם לבית הטבעי שלהם: תנועת ש"ס. האסטרטגיה הפרסומית נגזרת מהמשימה הזאת".

אטיאס (מימין), דרעי וישי, בעת הצגת רשימת ש"ס, לפני כשבועייםצילום: אמיל סלמן

בימים האחרונים סימנה לעצמה ש"ס יריב חדש בקמפיין הבחירות: יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט. לדברי מקורות במטה הבחירות של ש"ס, סקרים פנימיים וקבוצות מיקוד של המפלגה חשפו כי יש בין חמישה לשישה מנדטים שמתלבטים אם להצביע ש"ס או הבית היהודי. הסוקרים מייחסים זאת לברית בין הליכוד לישראל ביתנו, שגרעה ממפלגת השלטון חלק ממצביעיה. במטה הבחירות של ש"ס מזהים גם קבוצה לא זניחה של מי שבעבר בחרו ש"ס וכעת מתכוונים או שוקלים להצביע הבית היהודי.

ש"ס קיבלה חיזוק למאבקה בבנט בסקר חדשות 2 שפורסם אתמול, לפיו הבית היהודי הופכת למפלגה השלישית בגודלה ועוקפת את ש"ס עם 12 מנדטים. בימים האחרונים קרא בנט להוציא מידי ש"ס את שלושת המשרדים הממשלתיים שבאחריותה - הפנים, הבינוי והדתות. למעריב אמר, "צריך להוציא את האחריות על השיכון מהידיים הסקטוריאליות החרדיות", ולערוץ 2 אמר שהפקדת שירותי הדת בידי ש"ס היא "אסון גדול". בנט התבטא שוב ושוב גם בצורך שהחרדים יישאו בנטל השירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ