במרכז הקמפיין של קדימה: סוגיית השוויון בנטל

המפלגה, שמנהלת קרב הישרדות, השיקה את קמפיין הבחירות שלה ללא היו"ר מופז, אך עם הבטחות רבות לבוחרים ועקיצה לכיוונה של לבני

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

מפלגת קדימה השיקה הבוקר (רביעי) את קמפיין הבחירות שלה תחת הכותרת: "לשלם לחיילים כמו לאברכים". מאירוע השקת הקמפיין נעדר יו"ר המפלגה, שאול מופז, והוא הוצג על ידי חברי הכנסת ישראל חסון, יוחנן פלסנר ודורון אביטל.

בקדימה בחרו למקד את הקמפיין בנושא השוויון בנטל והפערים בין החרדים לבין החיילים. תחת הסיסמה נכתב: "החיילים נותנים הכל למדינה אבל הם הכי מקופחים: מרוויחים 350-650 שקל לחודש. לעומתם, האברכים החרדים שאינם משרתים מקבלים 2,500-3,400 שקל לחודש".

ח"כ יוחנן פלסנר, שעמד בראש הוועדה לשוויון בנטל, אמר כי "רק קדימה נאמנה לנושא השוויון בנטל. הרבה לפני שהנושא הפך לטרנדי. אנחנו דורשים שעד שיהיה שוויון בנטל שיהיה שוויון בכסף. הבטחה מאוד ממוקדת לאוכלוסייה שנמצאת במצוקה אמיתית. אנחנו פה לדאוג שהחיילים יקבלו את אותה משכורת כמו אברכים. אין שום מפלגה שדואגת לזה. צריך את הנבחרת שלנו שתדאג לחיילים". פלסנר גם עקץ את העצומה הפומבית למען השוויון בנטל שתלתה מפלגת יש עתיד בדרך השלום בתל אביב. "בקדימה שוויון בנטל זה לא שלט במגדלי עזריאלי", אמר.

אירוע ההשקה. ורק מופז לא באצילום: מוטי מילרוד

כל העידכונים, הסקרים והפרשנויות בעמוד הבחירות המיוחד

ח"כ חסון אמר באירוע כי יושב ראש המפלגה מופז לא נוכח בו מאחר ו"נכון שהוא לא יהיה נוכח כשמשבחים אותו ומדברים עליו". חסון אמר על מופז כי "מדובר באדם שהגה את החזון ויישם אותו. הוא זיהה את הבעיה של שוויון בנטל, ובמטרה לפתור אותה הקים את הנח"ל החרדי. מופז הוא האיש היחיד בהנהגת מדינת ישראל, שלא מדבר על שלום, אלא הגה תכנית מדינית". סיסמה נוספת של הקמפיין היא "מופז חזק בביטחון. אחד משלנו"

חסון התייחס גם למצבה של קדימה בסקרים. הוא ציין כי על פי סקר שערך אתר "וואלה", קדימה עוברת את אחוז החסימה וטען כי על פי סקר שערכו בקרב הקיבוצים והמושבים, קדימה אף זוכה לארבעה מנדטים ויותר. חסון פנה לתקשורת וביקש ממנה "להסתכל במראה על רצח האופי שעושים פה לשר הביטחון לשעבר".

בכנס שדרות אמר אתמול מופז כי "יש סקטור אחד שקולו לא נשמע ואסור לו להשמיע קול. אסור לו למחות. אסור לו לשבות. סקטור שעושה עבודתו יום וליל – 365 ימים בשנה. מדובר בחיילי החובה בצה"ל. הם שמשרתים בצבא, מסכנים את חייהם, מפסידים שנות עבודה ולימודים, אבל מרוויחים פרוטות. אי אפשר לעשות הרבה גם עם שכר מבזה של 650 שקלים לחודש, שכרו של חייל קרבי. כך שמי שאין לו הורים שיכולים לתמוך בו, מצבו עגום - לעיתים אף משפיל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ