יורם מרציאנו הושבע כח"כ מטעם העבודה, והכריז על תמיכה בנתניהו

יורם מרציאנו, שהחליף בכנסת את מקורבו עמיר פרץ שעזב את המפלגה, תקף בחריפות את בכיריה. דווקא היו"ר ריבלין קרא לו "להקפיד על דברים"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בצעד חסר תקדים הושבע היום (חמישי) יורם מרציאנו כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה, והכריז מיד מעל במת הכנסת על תמיכתו בראש הממשלה בנימין נתניהו. מרציאנו הושבע במקומו של מקורבו עמיר פרץ, שהתפטר בשבוע שעבר בעקבות הצטרפותו לרשימת התנועה של ציפי לבני.

מרציאנו, שכיהן כח"כ מטעם העבודה גם במהלך הכנסת ה-17, הפתיע את משתתפי הדיון כשהכריז על פרישתו מהעבודה ותמיכתו בליכוד. "בשעה הזאת חובה על כולנו להתלכד סביב מנהיגותו של נתניהו. אני לא מצטרף לליכוד אבל מודיע על תמיכתי בנתניהו בבחירות הקרובות ואתמוך בו בכל אשר אומר ואעשה", אמר לחברי הכנסת.

כבר בשעות הבוקר שיגר מרציאנו מכתב ליו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ, בו הודיע לה על התפטרותו מכל מוסדות המפלגה. "אני לא רוצה להיות הקופי, אלא המקור. הקופי הוא שמיד אחרי הבחירות כולם יזחלו לממשלה הזאת וגם חבריי לעבודה", הסביר את הצעד בו נקט. 

יורם מרציאנו, בעת הכהונה הקודמת שלו כחבר כנסתצילום: מאיה לוין / ג'יני

בחירות 2013: כל הדיווחים, הסקרים והפרשנויות

מרציאנו מתח ביקורת בנאומו גם על התנהלות הנהגת מפלגת העבודה, שגרמה לפרץ לפרוש למפלגתה של לבני. "לא קל לי לעמוד כאן היום ולהחליף חבר לדרך, אדם שהלכתי אתו כברת דרך ארוכה, חברי עמיר פרץ. היתה לי את הזכות להיות חבר קרוב לו גם כח"כ וגם בשנים האחרונות. לאיש הזה נגרם עוול ענק ולא השאירו לו שום ברירה לעשות את הצעד שעשה״, אמר מרציאנו.

יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, אמר בעקבות הנאום כי "במת הכנסת היא במה שאנחנו יכולים לומר כל שעולה על דעתנו ללא מורא וללא משוא פנים. אבל כשאתה נשבע אמונים לכנסת אתה צריך להקפיד גם על דברים... אתה צריך לתחום את עצמך באותו נאום".


נאום מרציאנו: אומץ לב ציבורי או שפל נוסף של הפוליטיקה בישראל?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ