הליכוד מנסה להחזיר מנדטים שברחו לש"ס בגלל האיחוד עם ישראל ביתנו

המתח בין המפלגות גובר על רקע הודעת רה"מ על כוונתו להחזיק בידי המפלגה את תיק השיכון, והצפי לגיבוש חוק גיוס חדש לחרדים

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

הליכוד "סימן" את ש"ס כאחד מ"גנבי הקולות" המרכזיים מרשימת הליכוד-ביתנו, לצידו של נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי. על פי ההערכות במפלגה כשני מנדטים מקרב מצביעי הליכוד עברו לאחרונה לש"ס לאחר החיבור עם ישראל ביתנו, בין היתר בשל הדימוי האנטי-חרדי ואנטי-דתי שיצא למפלגה.

כל העדכונים, הסקרים והפרשנויות בעמוד הבחירות המיוחד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כבר הכריז בסוף השבוע כי בכוונתו לקחת את תיק השיכון, המוחזק כיום בידי אריאל אטיאס ולהחזיקו בידי הליכוד. במקביל, יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הצהיר שהוא מעוניין שמפלגתו תחזיק בתיק אחרי הבחירות הבאות.

השר אלי ישי, רה"מ בנימין נתניהו והרב עובדיה יוסף בבר המצווה של בנו של ישיצילום: תומר אפלבאום

"הדחתו" של אטיאס, אחת הדמויות החזקות בש"ס, כמו גם גיבושו הצפוי של חוק חדש לגיוס חרדים לצה"ל, מעוררים בימים האחרונים מתיחות רבה בין המפלגות.

"אין ספק שכשלוקחים את תיק השיכון מאטיאס, אפשר לראות בזה הכרזת מלחמה. לליכוד ברור שתיק השיכון הוא מפתח לתמיכה של המצביעים הצעירים. אנחנו יודעים שיש כעס רב כלפי מחירי הדיור בישראל", אמרו גורמים המעורים בקמפיין הליכוד.

לדבריהם, "אין בליכוד קמפיין מובנה נגד ש"ס כרגע, אבל ברור לנו שהעימות הזה רק יחזק את הליכוד". לדבריהם, "להבנתנו, מי שמלבה את המתיחות זאת ש"ס ולא אנחנו. הש"סניקים היו עסוקים בעצמם עד היום ובמריבות פנימיות על הנהגת התנועה ועכשיו הם מחפשים את מי לסמן כאוייב שלהם כדי לנהל נגדו קמפיין".

בש"ס שוררת אווירת לחץ מהאפשרות שהליכוד לא ירוץ לחדש את הברית עמה ולא ישמור על מעמדה הבכיר בקואליציה. אלי ישי הביע לאחרונה תסכול בפני פעילי המפלגה מבך שהבית היהודי "קוצר מנדטים" בעקבות הברית בין הליכוד וישראל ביתנו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ