נתניהו בכנס השקת הקמפיין: נמשיך לחיות ולבנות בירושלים

ראש הממשלה נאם אחרי שותפו, שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן. הוא אמר כי בשנים האחרונות עשה רבות כדי לחזק את ההתיישבות וימשיך לפעול בכיוון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן, הובילו הערב את האירוע המרכזי להשקת קמפיין הבחירות המשותף בבנייני האומה בירושלים. ראשון לשאת דברים היה ליברמן. הוא התייחס לבנייה בירושלים ואמר: ״יש לנו מחלוקת אחת עם העולם. המחלוקת היא בניה בירושלים ובגושי ההתיישבות. לכן צריך ממשלה מאוחדת וחזקה שיודעת לעמוד בלחצים. זה ההבדל בינינו לבין השמאל. אנחנו רוצים ירושלים הבנויה והם רוצים ירושלים החצויה".

גם נתניהו התייחס לבנייה בירושלים ואמר "כי בעזרת השם נמשיך לחיות ולבנות בירושלים שתמשיך להיות מאוחדת תחת ריבונות ישראל. בשנים האחרונות עשינו רבות כדי לחזק את ההתיישבות ונמשיך לפעול כדי לחזק את ההתיישבות". הוא שאל: "האם אזרחי ישראל רוצים ראש ממשלה שיצטרך להקדיש הרבה מזמנו לפוליטיקה קטנה או ראש ממשלה שיקדיש את כל זמנו ומרצו להגן על המדינה לחזק אותה. לי אין ספק מה התשובה".

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים אישרה אתמול (שני) תוכנית נוספת להרחבת שכונה יהודית מעבר לקו הירוק - גילה שבדרום ירושלים. התוכנית, המכונה "גילה – מורדות דרומיים" כוללת את הקמתן של כ-1,000 יחידות דיור בשטח המצוי דרומית לשכונה, לעבר אזור בית ג'אלה ומנזר כרמיזן.

צפו בשרית חדד שרה לנתניהו "אתה תותח"

נתניהו אמר עוד: "אני רוצה להציע לאזרחי ישראל הצעה: אל תבזבזו את הקול שלכם. תבחרו במי שצריך להנהיג את ישראל בעת הזאת ואל תגידו, ברור מי יהיה ראש הממשלה, אפשר להצביע למפלגות סקטוריאליות. זאת תהיה טעות שתחליש את מדינת ישראל.

"היום אנחנו באים לבקש מאזרחי ישראל לתת לנו מנדט מחודש להמשיך במשימה. יש לנו הרבה מאוד מה לעשות. בראש ובראשונה אנחנו חייבים לעצור את תוכנית הגרעין של איראן. הזמן הולך ומתקצר. זאת המשימה הראשונה שלי". "בקדנציה הבאה", הבטיח נתניהו, "נמשיך לבנות את הכוח ההתקפי וההגנתי של צה"ל ונכסה את ישראל כולה בכיפות ברזל ובמערכות טילים אחרים".

ראש הממשלה התייחס בדבריו גם לנושאים שהעסיקו את המחאה החברתית ואמר כי "יש דבר נוסף שעדיין לא פתרנו אותו. כפי שפתרנו והפחתנו את מחירי הסלולרי, ככה נפחית את מחירי הדיור. יש לזה תנאי אחד הכרחי: צריך לקצץ בביורוקרטיה. סיכמתי עם ידידי אביגדור ליברמן שנחזיר את משרד השיכון ומנהל מקרקעי ישראל לידי הליכוד ישראל ביתנו. זה לא יהיה בידיים סקטוריאליות. זה צריך לשרת את כל אזרחי ישראל. ככל שרשימת הליכוד ישראל ביתנו תהיה גדולה יותר ותלויה פחות במפלגות סקטוריאליות, כך נוכל להביא הישגים גדולים יותר לכל אזרחי ישראל. האמת הזאת חלה גם לגבי השוויון בנטל. ככל שנטל השירות והעבודה לא מתחלק בצורה שווה יותר בין כל אזרחי ישראל המצב הזה לא יכול להימשך. אנחנו חייבים לשנות אותו בדרך אחראית ואמיתית. ככל שהרשימה תהיה גדולה יותר, נוכל להביא תוצאות טובות יותר. אותו הדבר חל גם על השינויים בשיטת הממשל. הדיור, השוויון בנטל ושינוי שיטת הממשל מצריכים רשימה גדולה וחזקה".

משתתפים בכנס השקת הקמפיין של הליכוד-ביתנו, הערב בבנייני האומהצילום: אוליבייה פיטוסי

בנאום שנשא אביגדור ליברמן הוא אמר כי "אגלה לכם סוד, אני הערב על הבמה הזאת באמת מרגיש גן עדן. בפעם האחרונה שעמדנו על הבמה הזאת יחד נתניהו ואנוכי זה היה אחרי הניצחון הדרמטי של הליכוד ב-1996 נגד כל הסיכויים. אדוני ראש הממשלה, אני מבטיח לך שנחזור לכאן שוב, בפעם השלישית, אחרי הניצחון הגדול ב-22 בינואר".

ליברמן הוסיף כי "כששואלים אותי למה עשיתם את המהלך הזה אני עונה שישראל בעת הזאת זקוקה לכח אחד שיבטיח את קיומה כדמוקרטית ומשגשגת. שיתוף הפעולה בין שתי התנועות הוא הערובה ההאמיתית ליציבות שלטונית. השילוב הזה הוביל לכך שבפעם הראשונה מאז 1977 המחנה הלאומי לא רק נבחר לשלטון אלא באמת שלט, בלי לפחד ובלי להתנצל".

לדבריו, "האיחוד הזה הוא חשוב ביותר. חשוב שיהיה ניצחון סוחף. אנחנו צריכים ראש ממשלה חזק. ראש ממשלה חזק פירושו הנהגה חזקה המובילה את ישראל לעתיד טוב ובטוח יותר. חייבים לחזק את ראש הממשלה בהצבעה עבור רשימתו. אי אפשר לחזק אותו באמצעות הצבעה למפלגה מימין או משמאל".

ליברמן הוסיף עוד כי "אם רוצים לפתור שוויון בנטל, שינוי שיטת הממשל, צריך ב-22 בינואר לשים פתק מחל. שגם העולם יידע שיש כח אחד גדול ומרכזי שהוא המייצג הגדול של עם ישראל ויש כמה צעקנים וצעקניות שהם לא רלוונטים ולא רלוונטיות".

הוא שב ותקף את יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן): ״אני שומע הטפות מוסר שצריך לדבר עם אבו מאזן והפלסטינים. השמאל הנאור הייתם שם, באנפוליס הצעתם לחזור לגבולות 67 לחלק את ירושלים ואבו מאזן אמר לכם נייט, לא. אותו אבו מאזן שרק לפני כמה חודשים האשים אותנו מעל במת האו"ם בטיהור אתני ופשעים נגד האנושות, האם הוא פרטנר? אותם אנשים שקודם דיברו בלהט על הצורך בהתנתקות ומה הם לא הבטיחו, רק ההתנתקות תביא בטחון ושלום, נו ראינו".

אלפי תומכים של שתי המפלגות גדשו את האולם רחב הידיים, רבים מהם מחזיקים בדגלי ישראל. במבצע מיוחד נתלו מאות שלטים של קמפיין הבחירות של הליכוד ביתנו לאורך כביש תל אביב ירושלים עד למבואות בנייני האומה. ״ראש ממשלה חזק, ישראל חזקה״, ו-״הנהגה חזקה, ישראל חזקה״, הן הססמאות שנבחרו כדי להוביל את הקמפיין.

אביגדור ליברמן נואם בבנייני האומה, הערבצילום: אוליבייה פיטוסי

הקמפיין יוצא לדרך כשלושה שבועות בלבד לפני יום הבחירות ובעקבות ביקורת שמתחו בכירים במפלגה על היעדר פעילות בשטח או מסרים בתקשורת. קצפם של המבקרים יצא על כך שנושאים חברתיים עולים לדיון ציבורי מבלי שיזכו למענה הולם מצד הליכוד. כך, הוזכרו בין היתר שביתת האחיות, דוח העוני וסגירת ערוץ 10 והחדשות בכבלים כנושאים ש״השתלטו״ על סדר היום בניגוד לקו שיזם הליכוד. בעקבות הביקורת החלו שתי המפלגות ״לטפטף״ כבר לפני כשבוע סרטוני בחירות וסטיקרים כדי להבליט את נוכחותן בשטח. עד אז הקפידו גורמים המעורים בקמפיין לטעון שחידוש הדיונים על בניה בירושלים ובהתנחלויות הוא חלק מקמפיין שקט שניהלה המפלגה ואמור היה להפוך את הנושא המדיני בטחוני למוקד סדר היום הציבורי ערב הבחירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ