ש"ס במתקפה על נתניהו: ינהיג ליכוד דורסני כמו ב-2003

המתיחות בין ש"ס לליכוד עולה מדרגה על רקע הכוונה להשאיר את תיק השיכון בידי הליכוד ביתנו. בליכוד מנסים להחזיר מש"ס "שני מנדטים גנובים"

יאיר אטינגר
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר
יהונתן ליס

על רקע כוונת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להשאיר את תיק השיכון בידי הליכוד ביתנו, המתיחות הגבוהה ממילא בין ש"ס לליכוד עולה מדרגה. הבוקר (רביעי) העלו בש"ס את הטונים בהתכתשות עם ראש הממשלה: "נתניהו של 2013 רוצה לשוב ולהיות נתניהו של 2003. נתניהו של גזירות וקיצוצים. ליכוד חזק פירושו ליכוד דורסני שלא רואה בעיניים את כל אלה שאין להם". מטה ההסברה של ש"ס מסר את הדברים בשם שלושת היו"רים, לאחר שנתניהו שב והבטיח אתמול בכנס השקת הקמפיין להוציא את משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל מ"ידיים סקטוריאליות", קרי ש"ס.

לכל הסקרים, פרשנויות ומדורים בעמוד הבחירות המיוחד >> 

בדבריו בהצגת מסע הבחירות של הליכוד, אמר נתניהו כי "יש דבר נוסף שעדיין לא פתרנו אותו. כפי שפתרנו והפחתנו את מחירי הסלולרי, ככה נפחית את מחירי הדיור. יש לזה תנאי אחד הכרחי: צריך לקצץ בביורוקרטיה. סיכמתי עם ידידי אביגדור ליברמן שנחזיר את משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל לידי הליכוד-ישראל ביתנו. זה לא יהיה בידיים סקטוריאליות. זה צריך לשרת את כל אזרחי ישראל. ככל שרשימת הליכוד-ישראל ביתנו תהיה גדולה יותר ותלויה פחות במפלגות סקטוריאליות, כך נוכל להביא הישגים גדולים יותר לכל אזרחי ישראל". הוא גם התייחס לחוסר השוויון ב"נטל השירות והעבודה" ואמר כי "המצב הזה לא יכול להימשך".

בתגובה מסרו שלושת ראשי ש"ס, אריה דרעי, אלי ישי ואריה אטיאס, כי "לש"ס אכן יש סקטור, לסקטור הזה אין כיפה, אין דת ואין מין. הסקטור הזה הוא כל אלה שאין להם. נתניהו של 2013 רוצה לשוב ולהיות נתניהו של 2003. נתניהו של גזירות וקיצוצים. ליכוד חזק פירושו ליכוד דורסני שלא רואה בעיניים את כל אלה שאין להם. לכל מי שהיה בעבר ספק הרי שמאז החיבור עם ליברמן, הליכוד כבר לא ביתנו - ש"ס היא ביתנו האמיתי. רק ש"ס חזקה תוכל לשמור על נתניהו מפגיעה בחלשים ולדאוג שקולם יישמע".

לאחרונה סימנו בליכוד את סיעת ש"ס כאחת מגנבות הקולות המרכזיות מרשימת הליכוד ביתנו, לצדו של נפתלי בנט. על פי ההערכות במפלגה, כשני מנדטים מקרב מצביעי הליכוד עברו לאחרונה לש"ס לאחר החיבור עם ישראל ביתנו - בין היתר בשל הדימוי האנטי חרדי ואנטי דתי שיצא למפלגה.

"הדחתו" הצפויה של השר אטיאס ממשרד השיכון, אחת הדמויות החזקות בש"ס, וגם גיבושו הצפוי של חוק חדש לגיוס חרדים לצה"ל מעוררים בימים האחרונים מתיחות רבה בין המפלגות. "אין ספק שכשלוקחים את תיק השיכון מאטיאס, אפשר לראות בזה הכרזת מלחמה. לליכוד ברור שתיק השיכון הוא מפתח לתמיכה של המצביעים הצעירים. אנחנו יודעים שיש כעס רב כלפי מחירי הדיור בישראל", אמרו גורמים המעורים בקמפיין הליכוד ביתנו. לדבריהם, "אין בליכוד קמפיין מובנה נגד ש"ס כרגע, אבל ברור לנו שהעימות הזה רק יחזק את הליכוד". לדבריהם, "להבנתנו, מי שמלבה את המתיחות זאת ש"ס ולא אנחנו. הש"סניקים היו עסוקים בעצמם עד היום ובמריבות פנימיות על הנהגת התנועה ועכשיו הם מחפשים את מי לסמן כאויב שלהם כדי לנהל נגדו קמפיין".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ