נתניהו בלחץ מבנט? מחזר אחר קולות המתנחלים

ראש הממשלה זימן לפגישה דחופה את ראשי המועצות ביהודה ושומרון כדי להראות את תמיכתו בהתיישבות. לא ברור אם לפגישה יהיה תוכן ממשי

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון

ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן אליו בדחיפות את ראשי המועצות של הליכוד ביהודה ושומרון כדי להראות את תמיכתו בהתיישבות. הפגישה, שתתקיים אחר הצהריים (רביעי) בלשכתו, מגיעה על רקע העימות התקשורתי בין הליכוד לבית היהודי וירידת מפלגת השלטון בסקרים.

הסקרים שהתפרסמו לאחרונה מראים על עלייה משמעותית של הבית היהודי בהנהגת נפתלי בנט. בסקר וואלה! שפורסם הבוקר, זוכה המפלגה ל-15 מנדטים. בליכוד, החוששים מנסיקתו של בנט, מנהלים מערכה על קולות המתנחלים ומפעילים מטה בחירות ביהודה ושומרון בראשות זאב אלקין וציפי חוטובלי.

בתחילת השבוע קיבלו ראשי המועצות שיחת טלפון מאלקין שבה התבקשו להגיע לפגישה עם ראש הממשלה. לא ברור אם לפגישה יהיה תוכן ממשי, או שמא מדובר רק בהצהרות קולקטיביות על תמיכה בהתיישבות.
רוב ראשי הרשויות ביהודה ושומרון הם חברי ליכוד, בהם ראש העיר אריאל, רון נחמן, ראש העיר מעלה אדומים, בני כשריאל, ראש המועצה האזורית גוש עציון, דוידי פרל, ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית בנימין, אבי רואה, וראש מועצת בקעת הירדן, דוד אלחייני.

יש לציין כי במהלך הקדנציה שלו מיעט נתניהו להיפגש עם נציגי יהודה ושומרון בנפרד, אלא רק עם כל ראשי הרשויות של הליכוד. כעת, לנוכח התחרות על קולות הימין בין נתניהו לבנט, הם הפכו לסחורה מבוקשת. אחד מראשי המועצות, שביקש להישאר בעילום שם, אישר ל"הארץ" את הפרטים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ