מבצע חרדי |

לא מדברים על פוליטיקה בישיבה - וזוכים ב-500 שקל

אברכים שיתחייבו לא לדבר על הבחירות בזמן הלימוד ישתתפו בהגרלה דו-שבועית שנועדה למנוע את "ביטול התורה". מאות כבר נרשמו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יוזמה חדשה בקרב חרדים קוראת לתלמידי הישיבות בכוללים להימנע משיחות על הבחירות בזמן הלימוד כדי לא לחטוא ב"ביטול התורה", ובתמורה מבטיחה להם להשתתף בהגרלה דו-שבועית על פרס בסך 500 שקלים. הפרויקט כבר הופץ בחיפה ובצפת, ובימים הקרובים הוא צפוי להגיע לכוללים בכל חלקי הארץ. מארגני ההגרלה מתכננים לחלק את הפרס לכעשרים אברכים בכל שבוע.

"עם התקרב ימי הבחירות, בימים בהם מנסה יצר הרע להכשיל את הציבור בעוונות לשון הרע, מחלוקת וביזוי תלמידי חכמים, התעוררה יוזמה ברחבי הריכוזים החרדיים לחיזוק בעניינים אלו, כשמתן שכרה בצדה, יוזמה לה הצטרפו כבר אלפי אברכים", נכתב בלוחות המודעות בכוללים, בתוספת הסבר מפורט על תנאי ההשתתפות ההגרלה: "כל המקבל על עצמו שלא לדבר בזמן סדר א' וסדר ב' בענייני חדשות ופוליטיקה מכל סוג ישתתף בהגרלה על 500 שקלים שתתקיים פעמיים בשבוע בימים ב' ו-ה' עד לאחר הבחירות".

"מטרת היוזמה היא שהאברכים יתעסקו בלימוד ולא באיזה מפלגה הם תומכים", אומר פעיל חרדי חברתי שמעורה בפרויקט. "לפי מה שאני יודע, מאות ואלי כבר אלפים הצטרפו להגרלה. צריך להבין, ישנם הרבה חרדים שלומדים תורה אבל מתעניינים גם בפוליטיקה ולכן יוזמה כזו עוזרת בשני תחומים – היא מסייעת להפסקת הדיבורים בזמן הלימוד וגם עוזרת לאברכים, שמצבם הכלכלי לא מזהיר בלשון המעטה".

"החרדים מעורים מאוד בזירה הפוליטית ובנעשה בה כי הם יודעים שזה משפיע על חיי היום-יום שלהם, כמו למשל על קצבאות ילדים ומלגות לאברכים", מסביר יעקב מעלימי, עיתונאי חרדי מנתיבות  שפועל להביא את היוזמה לעיר. "היוזמה הזאת טובה כי לכל דבר יש זמן - עת לעבוד ועת ללמוד ועת לדבר, ובזמן הלימוד בכולל לא אמורים לדבר שיחת חולין, כמה שתהיה מעניינת".

ואולם בקהילה החרדית יש גם מי שספקנים באשר להצלחת המיזם "יהיה קשה מאוד  לגרום לחרדים לא לדבר על פוליטיקה", הסביר תלמיד ישיבה, תושב הדרום. "הלוואי וזה יצליח, אבל מניסיון אני חושב שהסיכוי קטן, למרות הפרס הכספי. אברכים מאוד אוהבים לדבר על ענייני בחירות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ