סקר רשת ב': בנט עולה עם 15 מנדטים, העבודה צונחת

העבודה מקבלת 16 מנדטים בלבד בעוד שגם הליכוד ביתנו נחלשת וזוכה ל-34 מושבים. בנוסף לבנט, גם ש"ס (13) והתנועה (11) מתחזקות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

האם הבית היהודי בראשות נפתלי בנט תהפוך למפלגה השנייה בגודלה בכנסת? סקר בחירות שביצע הסוקר מנו גבע עבור רשת ב׳, מצא כי מפלגת העבודה ומפלגתו של בנט זוכות למספר כמעט זהה של מנדטים. בעוד העבודה מידרדרת בסקר שפורסם היום (חמישי) ל-16 מנדטים, בנט מתחזק וזוכה ל-15 מנדטים. יש לציין כי עורך הסקר, מנו גבע, עובד עם שלוש מהמפלגות שהתחזקו בסקר זה: הבית היהודי, ש"ס והתנועה.

לכל הסקרים, פרשנויות ומדורים בעמוד הבחירות המיוחד >> 

יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', הודתה בראיונות לתקשורת בימים האחרונים כי מפלגתה ספגה פגיעה במספר המנדטים בימים האחרונים, אך טענה כי מדובר בפגיעה "בשוליים" בלבד. במפלגתה הפיצו לתקשורת לפני ימים אחדים סקר פנימי שערך יועץ הסקרים האמריקני סטנלי גרינברג, שמצא שלמרות הסקרים הלא מחמיאים שפורסמו בתקשורת, העבודה דווקא תזכה ל-20 מנדטים.  

הירידה במנדטים משחקת לידיהם של בכירים במפלגה שמתחו בשבועות האחרונים ביקורת על זניחת הדגל המדיני של העבודה לטובת תדמית של מפלגת מרכז הכוללת קריצה למצביעי ימין. בכירים במפלגה תקפו את החלטתה של יחימוביץ להתמקד בקמפיין חברתי כלכלי שלדבריהם, "מרחיק מצביעי עבודה קלאסיים למפלגות אחרות". 
על פי הסקר שפורסם ברשת ב׳, גם הליכוד-ביתנו נחלש וזוכה ב-34 מושבים. ש"ס 13, התנועה 11, יש עתיד מקבלת 9 מושבים, יהדות התורה 6, מרצ 5, חד"ש ורע"מ-תע"ל 4 מושבים כל אחת ומפלגת בל"ד 3 מושבים. קדימה, עם שלם ועוצמה לישראל אינן עוברות את אחוז החסימה.הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ